Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Szeryf
Szeryf
5 miesiąc temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
Szeryf
Szeryf
5 miesiąc temu
#63 bez reklamy.
Szeryf
Szeryf
5 miesiąc temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
Szeryf
Szeryf
7 miesiąc temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
7 miesiąc temu
Dziś już działała.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

PROPOZYCJA PROJEKTU ZMIAN LINII AUTOBUSOWYCH

LINIE MIEJSKIE I PODMIEJSKIE CZ. 1
LINIE MIEJSKIE I PODMIEJSKIE CZ. 2
WYJAŚNIENIE

Gorąco zachęcam wszystkich do dyskusji dotyczącej mojej propozycji zmian w siatce połączeń komunikacji miejskiej w Świdnicy.
SZCZEGÓŁY NA FORUM.

Poniedziałki z klasycznymi zdjęciami !

Dzięki współpracy z portalem internetowym <a href='http://www.mojemiasto.swidnica.pl/ ' target='_blank'><strong>Świdnica - Moje Miasto</strong></a> oraz <strong><a href='http://www.muzeum-kupiectwa.pl/' target='_blank'>Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy</a></strong>, od dzisiaj <strong>w każdy poniedziałek</strong> do końca 2018 roku, serwis <strong>www.kmswidnica.pl </strong>będzie zamieszczał jedno <strong>klasyczne</strong> zdjęcie świdnickich <strong>autobusów</strong> miejskich. Emocje gwarantowane ;)

Solarisy IV generacji w obiektywie !

Po dłuższej przerwie <strong>wracamy do gry ! </strong>
Na pierwszy ogień zaktualizowana została galeria zdjęć niedawno zakupionych przez MPK, <a href='http://www.kmswidnica.pl/viewpage.php?page_id=5' target='_blank'><strong>Solarisów IV generacji</strong></a>.

Nowe autobusy międzymiastowe !

<img src="https://kmswidnica.pl/infusions/news/images/01.png" alt="" class="img-responsive" style="margin:1px;s"/>MPK Świdnica wzbogaciło się o kolejne <strong>autobusy międzymiastowe</strong>. Tym razem przewoźnik postawił przede wszystkim na <strong>komfort</strong> podróży pasażerów, zakupując pojazd <strong>Irisbus Iliade RT</strong>. Autobus ten oprócz wynajmów i obsługi gminnych szkół, będzie w przyszłym roku flagowym pojazdem kursującym nad morze. Ponadto tabor międzymiastowy wzmocnił <strong>Van Hool T915TL </strong>z 2007 roku, który również jest znakomicie wyposażony. Oba pojazdy pochodzą z Francji i otrzymają numerki taborowe <strong>#21</strong> i <strong>#22</strong>.

Świdnica będzie miała elektryki !

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej<strong> pozytywnie zweryfikował pod względem formalnym</strong> wniosek świdnickiego MPK w ramach projektu <strong>Gepard 2</strong>. Oznacza to, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w <strong>I kwartale 2020 roku</strong> flota świdnickiego przewoźnika miejskiego powiększy się o pierwsze w historii Świdnicy - <strong>autobusy elektryczne</strong>. Te <strong>nowoczesne</strong> i całkowicie <strong>bezemisyjne</strong> pojazdy zostaną przydzielone do obsługi linii nr 1 oraz linii nr 6.
<strong>Brawo MPK</strong> !

Autor zdjęcia : <strong>Maciek Kowal</strong>
Bardzo dziękujemy za użyczenie zarówno autorowi, jak i przewoźnikowi PKM Jaworzno !

Odbiory czas zacząć !

21. czerwca 2018r., w bolechowskiej fabryce firmy <strong>Solaris Bus&Coach S.A.</strong>, odbyły się odbiory pierwszych autobusów marki <strong>Solaris IV generacji</strong> wyprodukowanych dla <strong>MPK Świdnica</strong>. Szczegółowo sprawdzone autobusy,<strong><strong> już na dniach</strong></strong>, zostaną dostarczone do naszego miejskiego przewoźnika.

Tak się bawiliśmy na 16 lat phototrans.eu !

21. kwietnia 2018r. w <strong>Świdnicy</strong> odbyła się impreza upamiętniająca <strong>16 lat</strong> istnienia największej galerii komunikacyjnej - <strong>phototrans.eu</strong>.
W roli głównej wystąpił <strong>JELCZ M121MB #GA 31F</strong> oraz <strong>JELCZ M11 #GA 91F</strong>.
<a href='http://www.kmswidnica.pl/viewpage.php?page_id=5' target='_blank'><strong>Relacja zdjęciowa</strong></a>.

16 lat phototrans.eu !

W imieniu organizatora, zapraszam wszystkich 21. kwietnia 2018r. na <strong>16</strong> urodziny <strong>phototrans.eu</strong>. W tym roku świętować będziemy właśnie w <strong>Świdnicy</strong>. Start imprezy po przyjeździe pociągu z Wrocławia (KD 69201) czyli o <strong>9:00</strong> z ul. Kolejowej. Planowany koniec, to godzina <strong>18:06</strong> (pociągi KD 69811 + KD 69250).
Podczas imprezy odwiedzimy wszelkie możliwe okoliczne miejscowości. Będzie również grill.
W roli głównej wystąpi wrocławski <strong>Jelcz M11</strong>, a przy dużej frekwencji wspomoże go <strong>Jelcz M121MB</strong>.

Cena : <strong>2200 forintów</strong> lub <strong>30 złotych</strong>.

Zapisy zbieramy pod formularzem : <strong><a href='https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfvrVL9I3qn-M0WCgBG70DGOk57iuNknXpslij8IyUsrlDorA/viewform' target='_blank'>Link do zapisów</a></strong>

Impreza od 18 lat.

Komunardów dawniej !

Serwis <strong>www.kmswidnica.pl</strong>, dzięki współpracy z serwisem <strong>www.mojemiasto.swidnica.pl</strong>, udostępnia bardzo wartościowe zdjęcie pojazdu marki <strong>SAN H100B</strong>, o numerze taborowym <strong>#29</strong>, nieustalonego do tej pory przewoźnika. To niezwykle wartościowe zdjęcie przedstawia również dawny układ ulicy Komunardów, ówczesną cysternę CPNu i wiele innych smaczków. Bardzo dziękuję serwisowi <a href=http://www.mojemiasto.swidnica.pl/><b>Świdnica - Moje miasto</b></a> za możliwość publikacji tego klasyka !

Zima w obiektywie !

W odróżnieniu od poprzednich lat,<strong> zima</strong> w sezonie 2017/2018 dobrych kilka razy "utarła nosa" służbom drogowym. Nasze świdnickie autobusy również musiały się mierzyć z oblodzeniami i śnieżycami.
Zapraszam dzisiaj wszystkich na "<strong><a href='http://www.kmswidnica.pl/viewpage.php?page_id=5' target='_blank'>zimę w obiektywie</a></strong>" od <strong>Tomka94</strong> !

Dzierżoniów w Świdnicy !

Wraz z początkiem roku 2018, flotę świdnickiego przewoźnika miejskiego wspomagają <strong>3</strong> pojazdy pochodzące z <strong>Dzierżoniowa</strong>. Są to :
<strong>Solaris Urbino 12</strong> <strong>#33</strong>,
<strong>Jelcz 120MM/2 </strong><strong>#22</strong>,
<strong><strong>Jelcz 120MM/2 </strong></strong><strong>#26</strong>.
Cała trójka pochodzi od <strong>SKA Dzierżoniów</strong> i są to<strong> ostatnie </strong>wozy, jakie ten przewoźnik posiada. Warto wspomnieć, że od początku tego roku, obsługę linii miejskich i podmiejskich dla organizatora <strong>ZKM Bielawa</strong>, wykonuje konsorcjum <strong>Kłosok&A21</strong>. Dzierżawionych autobusów nie zobaczymy podczas obsługi linii miejskich, ale będzie je można zaobserwować w pozostałych zadaniach, takich jak obsługa szkół, wynajmy itp. Jak wyglądają i jakie były ich poprzednie losy przedstawi dzisiejsza seria zdjęć. <strong>Gorąco polecam</strong> !
Czas generowania: 0.48 sekund
1,995,996 unikalnych wizyt