Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Lisek
Lisek
2 miesiąc temu
MPK zwiększa ilość kursów wz. z koronawirusem: https://swidnica24.pl/2020/03/mpk-uruchamia-dodatkowe-autobusy/
2
1 rok temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
2
1 rok temu
#63 bez reklamy.
2
1 rok temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
2
2 rok temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności

PROPOZYCJA PROJEKTU ZMIAN LINII AUTOBUSOWYCH

LINIE MIEJSKIE I PODMIEJSKIE CZ. 1
LINIE MIEJSKIE I PODMIEJSKIE CZ. 2
WYJAŚNIENIE

Gorąco zachęcam wszystkich do dyskusji dotyczącej mojej propozycji zmian w siatce połączeń komunikacji miejskiej w Świdnicy.
SZCZEGÓŁY NA FORUM.

Poniedziałki z klasycznymi zdjęciami !

Klasyczne poniedziałki czas zacząć !

Dzięki współpracy z portalem internetowym Świdnica - Moje Miasto oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, od dzisiaj w każdy poniedziałek do końca 2018 roku, serwis www.kmswidnica.pl będzie zamieszczał jedno klasyczne zdjęcie świdnickich autobusów miejskich. Emocje gwarantowane Wink

Solarisy IV generacji w obiektywie !

Po dłuższej przerwie wracamy do gry !
Na pierwszy ogień zaktualizowana została galeria zdjęć niedawno zakupionych przez MPK, Solarisów IV generacji.

Nowe autobusy międzymiastowe !

MPK Świdnica wzbogaciło się o kolejne autobusy międzymiastowe. Tym razem przewoźnik postawił przede wszystkim na komfort podróży pasażerów, zakupując pojazd Irisbus Iliade RT. Autobus ten oprócz wynajmów i obsługi gminnych szkół, będzie w przyszłym roku flagowym pojazdem kursującym nad morze. Ponadto tabor międzymiastowy wzmocnił Van Hool T915TL z 2007 roku, który również jest znakomicie wyposażony. Oba pojazdy pochodzą z Francji i otrzymają numerki taborowe #21 i #22.

Świdnica będzie miała elektryki !

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozytywnie zweryfikował pod względem formalnym wniosek świdnickiego MPK w ramach projektu Gepard 2. Oznacza to, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w I kwartale 2020 roku flota świdnickiego przewoźnika miejskiego powiększy się o pierwsze w historii Świdnicy - autobusy elektryczne. Te nowoczesne i całkowicie bezemisyjne pojazdy zostaną przydzielone do obsługi linii nr 1 oraz linii nr 6.
Brawo MPK !

Autor zdjęcia : Maciek Kowal
Bardzo dziękujemy za użyczenie zarówno autorowi, jak i przewoźnikowi PKM Jaworzno !

Odbiory czas zacząć !

21. czerwca 2018r., w bolechowskiej fabryce firmy Solaris Bus&Coach S.A., odbyły się odbiory pierwszych autobusów marki Solaris IV generacji wyprodukowanych dla MPK Świdnica. Szczegółowo sprawdzone autobusy, już na dniach, zostaną dostarczone do naszego miejskiego przewoźnika.

Tak się bawiliśmy na 16 lat phototrans.eu !

21. kwietnia 2018r. w Świdnicy odbyła się impreza upamiętniająca 16 lat istnienia największej galerii komunikacyjnej - phototrans.eu.
W roli głównej wystąpił JELCZ M121MB #GA 31F oraz JELCZ M11 #GA 91F.
Relacja zdjęciowa.

16 lat phototrans.eu !

W imieniu organizatora, zapraszam wszystkich 21. kwietnia 2018r. na 16 urodziny phototrans.eu. W tym roku świętować będziemy właśnie w Świdnicy. Start imprezy po przyjeździe pociągu z Wrocławia (KD 69201) czyli o 9:00 z ul. Kolejowej. Planowany koniec, to godzina 18:06 (pociągi KD 69811 + KD 69250).
Podczas imprezy odwiedzimy wszelkie możliwe okoliczne miejscowości. Będzie również grill.
W roli głównej wystąpi wrocławski Jelcz M11, a przy dużej frekwencji wspomoże go Jelcz M121MB.

Cena : 2200 forintów lub 30 złotych.

Zapisy zbieramy pod formularzem : Link do zapisów

Impreza od 18 lat.

Komunardów dawniej !

Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia bardzo wartościowe zdjęcie pojazdu marki SAN H100B, o numerze taborowym #29, nieustalonego do tej pory przewoźnika. To niezwykle wartościowe zdjęcie przedstawia również dawny układ ulicy Komunardów, ówczesną cysternę CPNu i wiele innych smaczków. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za możliwość publikacji tego klasyka !

Zima w obiektywie !

W odróżnieniu od poprzednich lat, zima w sezonie 2017/2018 dobrych kilka razy "utarła nosa" służbom drogowym. Nasze świdnickie autobusy również musiały się mierzyć z oblodzeniami i śnieżycami.
Zapraszam dzisiaj wszystkich na "zimę w obiektywie" od Tomka94 !

Dzierżoniów w Świdnicy !

Wraz z początkiem roku 2018, flotę świdnickiego przewoźnika miejskiego wspomagają 3 pojazdy pochodzące z Dzierżoniowa. Są to :
Solaris Urbino 12 #33,
Jelcz 120MM/2 #22,
Jelcz 120MM/2 #26.
Cała trójka pochodzi od SKA Dzierżoniów i są to ostatnie wozy, jakie ten przewoźnik posiada. Warto wspomnieć, że od początku tego roku, obsługę linii miejskich i podmiejskich dla organizatora ZKM Bielawa, wykonuje konsorcjum Kłosok&A21. Dzierżawionych autobusów nie zobaczymy podczas obsługi linii miejskich, ale będzie je można zaobserwować w pozostałych zadaniach, takich jak obsługa szkół, wynajmy itp. Jak wyglądają i jakie były ich poprzednie losy przedstawi dzisiejsza seria zdjęć. Gorąco polecam !

Nowy internetowy rozkład jazdy !

Od 1. lutego 2018 roku, MPK Świdnica wprowadza nowy internetowy rozkład jazdy autobusów, który od podstaw został przebudowany. Pasażerowie będą mieli łatwiejszy dostęp do dynamicznej informacji pasażerskiej, która w postaci tablic informacyjnych już niebawem pojawi się na miejskich przystankach. Z kolei co do samych przystanków, to nowością będzie również tworzenie własnych "ulubionych". Te i wiele innych nowości już od jutra. Gorąco polecamy !
Czas generowania: 3.79 sekund
3,506,794 unikalnych wizyt