Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
2
1 rok temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
2
1 rok temu
#63 bez reklamy.
2
1 rok temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
2
1 rok temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
1 rok temu
Dziś już działała.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności

Archiwalne zdjęcia od portalu Świdnica Moje Miasto !

Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia kolejne dwa archiwalne zdjęcia, przedstawiające początki komunikacji miejskiej w Świdnicy. Fotografie zostały wykonane w okolicach 1960 roku, gdzie jedynymi pojazdami miejskimi były wówczas autobusy marki San H01. Autorem zdjęć jest Pan Władysław Orłowski, a fotografie pochodzą z archiwum rodzinnego Pani Agnieszki Orłowskiej-Raj. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za możliwość publikacji tych wartościowych dla nas fotografii.

S-673 na unikalnej fotografii !

Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia bardzo wartościowe zdjęcie pojazdu marki Autosan H9-35, o numerze taborowym #S-673. Świdnica łącznie posiadała 62 egzemplarze tej serii, z czego w naszej galerii można zobaczyć zdjęcia jedynie dwóch z nich (S-673 i S-679). Wszystkie kursowały w latach 70-tych i 80-tych. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za możliwość publikacji tego klasyka. Przy okazji wszystkie metryczki świdnickich Autosanów H9-35 zostały uzupełnione. Można w nich zobaczyć m.in. jakie były ich losy, oraz gdzie zostały dalej sprzedane. Tak więc zapraszam do lektury.

Linie 30, 50 i 60 pojadą inaczej !

Od 01.09.2014r. po raz kolejny zostanie zmieniony częściowy przebieg trasy linii nr 30, 50 i 60. Wszystkie zmiany są spowodowane kolejnym etapem remontu ul. Bystrzyckiej. Szczegółową mapkę objazdu można zobaczyć TUTAJ.

Krótka kariera linii nr 9

Niespełna dwa miesiące po uruchomieniu, dzisiaj likwidacji ulega linia miejska nr 9. Zapewne wielu mieszkańców nawet nie wiedziało o jej istnieniu, gdyż z racji jej bezsensownego przebiegu i zaledwie trzech kursów na dobę w dni robocze, okazała się kompletnie nierentowna. W galerii zdjęć można zobaczyć dwa pamiątkowe już zdjęcia obsługi tej linii, przez pojazd #41.

To już 1000 zdjęć !

Serwis www.kmswidnica.pl doczekał się swojego zdjęcia nr 1000. Jubileuszowe fotografia przypada na pojazd MAN NG312 #46. Jako, że zainteresowanie naszą stroną internetową ciągle wzrasta, życzę sobie i wszystkim odwiedzającym nasz serwis, kolejnych tysięcy znakomitych fotografii z naszego miasta.

Kolej zastępcza

Jak zapewne wszyscy wiedzą, Świdnica jest położona w ciągu linii kolejowej, łączącej Kłodzko z Legnicą. Stan torowiska pozostawia jednak wiele do życzenia i co jakiś czas jest remontowany. Tak było również w dniach 13-24.10.2014r., gdzie naprawiano tory w Strzegomiu. Przez te dwa tygodnie Koleje Dolnośląskie zleciły naszemu przewoźnikowi kursy zastępcze od miejscowości Stanowice do jedynego czynnego dworca kolejowego w Strzegomiu. Do wykonania tego zadania oddelegowano pojazd o numerze taborowym #26.

Wielka wyprzedaż w MPK Świdnica - kolejna aktualizacja

MPK Świdnica oferuje aż 5 autobusów do sprzedaży. Oprócz wiekowych już pojazdów marki MAN w odstawkę poszły również dwa unikatowe w skali kraju, autobusy NEOPLAN K4010td, co jest wielkim zaskoczeniem. Poniżej specyfikacja pojazdów do kupienia :

Zmiany w kursowaniu linii 10, 50, 52 i 60 - aktualizacja

Sierpień jest miesiącem wielu remontów w mieście, a co za tym idzie, kilka linii autobusowych zmieni swój przebieg. I tak zmiany wyglądają następująco...

Koniec służby Jelcza M121I #11

Dnia 29.07.2014, w asyście pogotowia technicznego, bezpowrotnie z zajezdni MPK wyjechał prototyp serii Mastero, czyli autobus marki Jelcz M121I, o numerze taborowym #11. Autobus ten woził świdniczan przez okrągłe 10 lat. Był to również pierwszy nowo zakupiony pojazd przez nowo powstałą wtedy spółkę. Tak szybka jego kasacja była poprzedzona pożarem z dnia 28.04.2014r. , który strawił w sposób doszczętny elementy elektroniki w takim stopniu, że jego remont okazał się nieopłacalny. Przedstawiam dzisiaj małą seryjkę ostatnich zdjęć tego jakże, przez wielu uważanych, świetnego pojazdu.

Tego już nie ma

W ubiegłą sobotę (22.11.2014), bramę zajezdni naszego miejskiego przewoźnika, bezpowrotnie opuścił autobus marki GRÄF & STIFT NL202, o numerku taborowym #19. Jego nowym nabywcą został nasz stały, najlepszy klient - firma "Usługi Transportowe Paweł Tkaczyk". Autobus woził świdniczan od 2007 roku.

Miejskie lwy już w Świdnicy !

Dzisiaj bramy zajezdni naszego miejskiego przewoźnika, przekroczyły dwa nowo zakupione autobusy marki MAN NL263 Lion's City. Pojazdy te zostały zakupione w ramach przetargu, ogłoszonego w październiku, a wcześniej przez 9 lat służyły w Oslo. Jeżeli wszystko się uda, to jeszcze przed świętami zobaczymy je na ulicach naszego miasta.

Migawki z miasta

Dzisiejsza, krótka seryjka zdjęć przedstawia zmiany jakie powstały po oddaniu do użytku niektórych remontowanych ulic, oraz pojazdów które zmieniły swój wygląd, lub powróciły po długiej nieobecności.
Czas generowania: 2.83 sekund
3,307,577 unikalnych wizyt