Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Szeryf
Szeryf
8 miesiąc temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
Szeryf
Szeryf
8 miesiąc temu
#63 bez reklamy.
Szeryf
Szeryf
8 miesiąc temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
Szeryf
Szeryf
9 miesiąc temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
10 miesiąc temu
Dziś już działała.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności

Zmiany w kursowaniu linii 10, 50, 52 i 60 - aktualizacja

Sierpień jest miesiącem wielu remontów w mieście, a co za tym idzie, kilka linii autobusowych zmieni swój przebieg. I tak zmiany wyglądają następująco...

To już 1000 zdjęć !

Serwis www.kmswidnica.pl doczekał się swojego zdjęcia nr 1000. Jubileuszowe fotografia przypada na pojazd MAN NG312 #46. Jako, że zainteresowanie naszą stroną internetową ciągle wzrasta, życzę sobie i wszystkim odwiedzającym nasz serwis, kolejnych tysięcy znakomitych fotografii z naszego miasta.

Kolejne dwa autobusy już w grudniu !

Aktualizacja : Przetarg wygrała oferta złożona przez firmę MAN Truck & Bus sp. z o.o., tak więc jeszcze w grudniu, naszego przewoźnika zasilą dwa pojazdy marki MAN NL263 Lion's City, sprowadzone z norweskiego Oslo.

MPK Świdnica ogłosiło przetarg na dostawę dwóch 12-metrowych, niskopodłogowych, używanych autobusów. Przewoźnik postawił na pojazdy marki MAN i Solaris. Pełny SIWZ do pobrania na oficjalnej stronie MPK Świdnica. Otwarcie ofert nastąpi 06.11.2014r. o godz. 11:15.

Kolej zastępcza

Jak zapewne wszyscy wiedzą, Świdnica jest położona w ciągu linii kolejowej, łączącej Kłodzko z Legnicą. Stan torowiska pozostawia jednak wiele do życzenia i co jakiś czas jest remontowany. Tak było również w dniach 13-24.10.2014r., gdzie naprawiano tory w Strzegomiu. Przez te dwa tygodnie Koleje Dolnośląskie zleciły naszemu przewoźnikowi kursy zastępcze od miejscowości Stanowice do jedynego czynnego dworca kolejowego w Strzegomiu. Do wykonania tego zadania oddelegowano pojazd o numerze taborowym #26.

Wielka wyprzedaż w MPK Świdnica - kolejna aktualizacja

MPK Świdnica oferuje aż 5 autobusów do sprzedaży. Oprócz wiekowych już pojazdów marki MAN w odstawkę poszły również dwa unikatowe w skali kraju, autobusy NEOPLAN K4010td, co jest wielkim zaskoczeniem. Poniżej specyfikacja pojazdów do kupienia :

Koniec służby Jelcza M121I #11

Dnia 29.07.2014, w asyście pogotowia technicznego, bezpowrotnie z zajezdni MPK wyjechał prototyp serii Mastero, czyli autobus marki Jelcz M121I, o numerze taborowym #11. Autobus ten woził świdniczan przez okrągłe 10 lat. Był to również pierwszy nowo zakupiony pojazd przez nowo powstałą wtedy spółkę. Tak szybka jego kasacja była poprzedzona pożarem z dnia 28.04.2014r. , który strawił w sposób doszczętny elementy elektroniki w takim stopniu, że jego remont okazał się nieopłacalny. Przedstawiam dzisiaj małą seryjkę ostatnich zdjęć tego jakże, przez wielu uważanych, świetnego pojazdu.

Pół roku od zakupu nowych Solarisów !

Jeszcze nie tak dawno nie można było się ich doczekać. Od sześciu miesięcy regularnie wykonują swoje kursy. Mowa oczywiście o zakupionych autobusach marki Solaris, które w ramach wsparcia z RPO dotarły do naszego miasta w marcu i maju tego roku. Te sześć miesięcy, to również dobra okazja, żeby cokolwiek o nich powiedzieć i ewentualnie ponarzekać. Ja osobiście oceniam je na 4+. Niektóre już skrzypią i trzeszczą, ale jeżeli chodzi o poważniejsze awarie, to odpukać żadnego to jeszcze nie dopadło. Oczywiście wszystko w rękach naszych mechaników, bo jeżeli prześpią temat sukcesywnego dbania o nie, to bardzo szybko się to zemści, a kolejnego tak dużego zakupu nowych i porządnych wozów prędko nie zobaczymy (jeżeli w ogóle). Zachęcam wszystkich do dyskusji nt. nowych nabytków naszego miejskiego przewoźnika, a w nowych zdjęciach zamieszczam kilka zdjęć z obsługi tych pojazdów.

Tego już nie ma

W ubiegłą sobotę (22.11.2014), bramę zajezdni naszego miejskiego przewoźnika, bezpowrotnie opuścił autobus marki GRÄF & STIFT NL202, o numerku taborowym #19. Jego nowym nabywcą został nasz stały, najlepszy klient - firma "Usługi Transportowe Paweł Tkaczyk". Autobus woził świdniczan od 2007 roku.

Wypadek nowo zakupionego Solarisa !!!

Dzisiaj ok. godz. 13, na skrzyżowaniu ulicy Łącznej z ulicą Szarych Szeregów, doszło do czołowego zderzenia nowo zakupionego autobusu marki Solaris Urbino 12 #55, z samochodem osobowym. Więcej wiadomości TUTAJ i TUTAJ.

Zdjęcie dzięki uprzejmości portalu WS-24.pl

Miejskie lwy już w Świdnicy !

Dzisiaj bramy zajezdni naszego miejskiego przewoźnika, przekroczyły dwa nowo zakupione autobusy marki MAN NL263 Lion's City. Pojazdy te zostały zakupione w ramach przetargu, ogłoszonego w październiku, a wcześniej przez 9 lat służyły w Oslo. Jeżeli wszystko się uda, to jeszcze przed świętami zobaczymy je na ulicach naszego miasta.

Kolejne autobusy na sprzedaż !

Wyprzedaż w MPK Świdnica nadal trwa. Obok Neoplanów K4010td #06 i #08 (tutaj niespodzianka, bo #07 zostaje do obsługi przewozów szkolnych), przewoźnik wystawił również na sprzedaż autobus marki GRÄF & STIFT NL202, o numerze taborowym #19...

Zmiany na 1. listopada !

W dniach 01.11.2014 i 02.11.2014r., zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu linii 6, 50 i 52...
Czas generowania: 1.80 sekund
2,405,907 unikalnych wizyt