Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
2
1 rok temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
2
1 rok temu
#63 bez reklamy.
2
1 rok temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
2
1 rok temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
1 rok temu
Dziś już działała.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności

Już są !!!

Dzisiaj nad ranem dotarła do Świdnicy pierwsza partia wygranych w drodze przetargu, autobusów marki Solaris Urbino 12. Wszystkie pojazdy posiadają silnik Cummins ISB 6.7 250, oraz skrzynie biegów Voith Diwa 5. Zakres numeracji, jakie pojazdy otrzymają to numery z przedziału #51-#54. W regularnej obsłudze miejskiej pojawią się w połowie marca.

Nowe zdjęcie od portalu Świdnica moje miasto !

Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia kolejne, archiwalne już zdjęcie przedstawiające początki komunikacji miejskiej w Świdnicy. Fotografia została wykonana w okolicach 1963 roku, gdzie jedynymi pojazdami miejskimi były wówczas autobusy marki San H01. Autorem zdjęcia jest Pan Władysław Orłowski, a sama fotografia pochodzi z archiwum rodzinnego Pani Agnieszki Orłowskiej-Raj. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za udostępnienie tej bardzo wartościowej fotografii.

I wyjechały !

W dniu dzisiejszym o godz. 13.00, na pętli przy ulicy Emilii Plater, odbyła się uroczysta prezentacja nowo zakupionych autobusów marki Solaris Urbino 12. Po uroczystym przemówieniu i poświęceniu nowych pojazdów, dwa z nich (#51 i #52) wyjechały na swoje pierwsze kursy.

Tomek94 udostępnia swoje fotografie !

Tomek94 z Wałbrzycha jest kolejnym autorem, który wzbogacił serwis www.kmswidnica.pl o fotografie świdnickich autobusów miejskich. Dzięki nadesłanym zdjęciom, możemy po raz pierwszy zobaczyć znaczną część naszego miasta z nieco innej perspektywy, gdyż niektóre fotografie autor wykonał z dachów wieżowców, mieszczących się na Osiedlu Młodych. Bardzo dziękuję za możliwość publikacji nadesłanych zdjęć i życzę wszystkim miłego oglądania !

MAN NL202 #30 na sprzedaż !

W związku z zakupem nowych Solarisów, nastał czas wycofywania starszych pojazdów. I tak na pierwszy ogień pod młotek idzie MAN NL202 #30...

Prototypowy Jelcz w płomieniach !

Dzisiaj około godziny 15.45 doszło do zapalenia się komory silnika w prototypowym modelu Jelcza M121I #11. Autobus wykonywał powrotny kurs linii 30. Na wydobywający się dym szybko zareagował kierowca autobusu. Zatrzymał pojazd i nakazał go opuścić siedmiu pasażerom, którzy znajdowali się we wnętrzu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce akcji skierowano dwa zastępy straży pożarnej – relacjonuje kapitan Waldemar Sarlej, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Całe zdarzenie miało miejsce na alei Niepodległości. Zdjęcia i filmiki można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

Kolejne Solarisy już na zajezdni !

W poniedziałek 19.05.2014 roku, do przewoźnika MPK Świdnica dotarły kolejne 4 autobusy marki Solaris, zakupione dzięki dofinansowaniu z RPO. Tym razem na zajezdnie wjechały 2 szt. pojazdów Solaris Urbino 12, oraz 2 szt. autobusów Solaris Urbino 8,9 LE. Obecnie pojazdy są przystosowywane do wyjazdu na miasto, a sama ich prezentacja odbędzie się 30. maja 2014, na świdnickim rynku.

III kampania reklamy PWSZ

Od połowy tego tygodnia można spotkać na ulicach naszego miasta autobus marki Irisbus Crossway #40, w nowej szacie reklamy wałbrzyskiego PWSZ-tu. Jest to już trzecia odsłona tej uczelni. Szczerze powiedziawszy, to liczyłem na coś innego, a tak to w dalszym ciągu miano najbrzydziej oklejonego Irisbusa w Świdnicy przypada na pojazd #40.

Wszystkie Solarisy już gotowe !

Dzisiaj na świdnickim Rynku odbyła się uroczysta prezentacja kolejnych autobusów marki Solaris. Tym razem przedstawiono dwa znane już mieszkańcom modele Urbino 12, oraz dwa krótsze pojazdy z rodziny Urbino 8,9LE. Tym samym na ulicach naszego miasta można już śmiało podróżować wszystkimi ośmioma autobusami, zakupionymi dzięki wsparciu z RPO.

Wakacyjny rozkład jazdy i nowa linia miejska nr 9 !

W związku z zakończeniem roku szkolnego, począwszy od 30 czerwca (poniedziałek), obowiązywać będzie letni rozkład jazdy autobusów świdnickiego MPK. Od poniedziałku będzie również funkcjonować nowa linia miejska nr 9. Autobusy będą kursować na trasie: pl. Św. Małgorzaty > Muzealna > pl. Grunwaldzki > pl. Drzymały (z powrotem Westerplatte/Śląska, pl. Wolności-Równa)> Westerplatte/Bystrzycka> Towarowa.

Trzy pojazdy marki MAN NL202 sprzedane !

21.08.2014r. zajezdnię przy ul. Inżynierskiej, bezpowrotnie opuściły trzy pojazdy marki MAN NL202, o numerach taborowych #15, #17 i #30. Nowym nabywcą wymienionych pojazdów jest firma "Usługi Transportowe Paweł Tkaczyk" z miejscowości Bobrowniki. Ciekawe, czy autobusy zostaną rozłożone na części, czy firma Pana Tkaczyka sprzeda je w całości, np. gdzieś na wschód.

Świdnickie przegubowce

Dzisiaj zaprezentuję małą seryjkę poświęconą naszym świdnickim autobusom przegubowym....
Czas generowania: 2.64 sekund
3,307,541 unikalnych wizyt