Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Szeryf
Szeryf
8 miesiąc temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
Szeryf
Szeryf
8 miesiąc temu
#63 bez reklamy.
Szeryf
Szeryf
8 miesiąc temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
Szeryf
Szeryf
9 miesiąc temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
10 miesiąc temu
Dziś już działała.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności

MAN NL202 #30 na sprzedaż !

W związku z zakupem nowych Solarisów, nastał czas wycofywania starszych pojazdów. I tak na pierwszy ogień pod młotek idzie MAN NL202 #30...

Prototypowy Jelcz w płomieniach !

Dzisiaj około godziny 15.45 doszło do zapalenia się komory silnika w prototypowym modelu Jelcza M121I #11. Autobus wykonywał powrotny kurs linii 30. Na wydobywający się dym szybko zareagował kierowca autobusu. Zatrzymał pojazd i nakazał go opuścić siedmiu pasażerom, którzy znajdowali się we wnętrzu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce akcji skierowano dwa zastępy straży pożarnej – relacjonuje kapitan Waldemar Sarlej, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Całe zdarzenie miało miejsce na alei Niepodległości. Zdjęcia i filmiki można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

Kolejne Solarisy już na zajezdni !

W poniedziałek 19.05.2014 roku, do przewoźnika MPK Świdnica dotarły kolejne 4 autobusy marki Solaris, zakupione dzięki dofinansowaniu z RPO. Tym razem na zajezdnie wjechały 2 szt. pojazdów Solaris Urbino 12, oraz 2 szt. autobusów Solaris Urbino 8,9 LE. Obecnie pojazdy są przystosowywane do wyjazdu na miasto, a sama ich prezentacja odbędzie się 30. maja 2014, na świdnickim rynku.

III kampania reklamy PWSZ

Od połowy tego tygodnia można spotkać na ulicach naszego miasta autobus marki Irisbus Crossway #40, w nowej szacie reklamy wałbrzyskiego PWSZ-tu. Jest to już trzecia odsłona tej uczelni. Szczerze powiedziawszy, to liczyłem na coś innego, a tak to w dalszym ciągu miano najbrzydziej oklejonego Irisbusa w Świdnicy przypada na pojazd #40.

Wszystkie Solarisy już gotowe !

Dzisiaj na świdnickim Rynku odbyła się uroczysta prezentacja kolejnych autobusów marki Solaris. Tym razem przedstawiono dwa znane już mieszkańcom modele Urbino 12, oraz dwa krótsze pojazdy z rodziny Urbino 8,9LE. Tym samym na ulicach naszego miasta można już śmiało podróżować wszystkimi ośmioma autobusami, zakupionymi dzięki wsparciu z RPO.

Archiwalne zdjęcia od portalu Świdnica Moje Miasto !

Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia kolejne dwa archiwalne zdjęcia, przedstawiające początki komunikacji miejskiej w Świdnicy. Fotografie zostały wykonane w okolicach 1960 roku, gdzie jedynymi pojazdami miejskimi były wówczas autobusy marki San H01. Autorem zdjęć jest Pan Władysław Orłowski, a fotografie pochodzą z archiwum rodzinnego Pani Agnieszki Orłowskiej-Raj. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za możliwość publikacji tych wartościowych dla nas fotografii.

Wakacyjny rozkład jazdy i nowa linia miejska nr 9 !

W związku z zakończeniem roku szkolnego, począwszy od 30 czerwca (poniedziałek), obowiązywać będzie letni rozkład jazdy autobusów świdnickiego MPK. Od poniedziałku będzie również funkcjonować nowa linia miejska nr 9. Autobusy będą kursować na trasie: pl. Św. Małgorzaty > Muzealna > pl. Grunwaldzki > pl. Drzymały (z powrotem Westerplatte/Śląska, pl. Wolności-Równa)> Westerplatte/Bystrzycka> Towarowa.

Trzy pojazdy marki MAN NL202 sprzedane !

21.08.2014r. zajezdnię przy ul. Inżynierskiej, bezpowrotnie opuściły trzy pojazdy marki MAN NL202, o numerach taborowych #15, #17 i #30. Nowym nabywcą wymienionych pojazdów jest firma "Usługi Transportowe Paweł Tkaczyk" z miejscowości Bobrowniki. Ciekawe, czy autobusy zostaną rozłożone na części, czy firma Pana Tkaczyka sprzeda je w całości, np. gdzieś na wschód.

Linie 30, 50 i 60 pojadą inaczej !

Od 01.09.2014r. po raz kolejny zostanie zmieniony częściowy przebieg trasy linii nr 30, 50 i 60. Wszystkie zmiany są spowodowane kolejnym etapem remontu ul. Bystrzyckiej. Szczegółową mapkę objazdu można zobaczyć TUTAJ.

Krótka kariera linii nr 9

Niespełna dwa miesiące po uruchomieniu, dzisiaj likwidacji ulega linia miejska nr 9. Zapewne wielu mieszkańców nawet nie wiedziało o jej istnieniu, gdyż z racji jej bezsensownego przebiegu i zaledwie trzech kursów na dobę w dni robocze, okazała się kompletnie nierentowna. W galerii zdjęć można zobaczyć dwa pamiątkowe już zdjęcia obsługi tej linii, przez pojazd #41.

Świdnickie przegubowce

Dzisiaj zaprezentuję małą seryjkę poświęconą naszym świdnickim autobusom przegubowym....

S-673 na unikalnej fotografii !

Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia bardzo wartościowe zdjęcie pojazdu marki Autosan H9-35, o numerze taborowym #S-673. Świdnica łącznie posiadała 62 egzemplarze tej serii, z czego w naszej galerii można zobaczyć zdjęcia jedynie dwóch z nich (S-673 i S-679). Wszystkie kursowały w latach 70-tych i 80-tych. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za możliwość publikacji tego klasyka. Przy okazji wszystkie metryczki świdnickich Autosanów H9-35 zostały uzupełnione. Można w nich zobaczyć m.in. jakie były ich losy, oraz gdzie zostały dalej sprzedane. Tak więc zapraszam do lektury.
Czas generowania: 1.67 sekund
2,405,904 unikalnych wizyt