Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Szeryf
Szeryf
8 miesiąc temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
Szeryf
Szeryf
8 miesiąc temu
#63 bez reklamy.
Szeryf
Szeryf
8 miesiąc temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
Szeryf
Szeryf
9 miesiąc temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
10 miesiąc temu
Dziś już działała.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności

"Bajka" już nie będzie straszyć świdniczan

Niegdyś jeden z najprzyjemniej oklejonych, a przez ostatni rok najbardziej oszpecony, Irisbus Crossway 12LE #34 w końcu doczekał się zakończenia kampanii reklamowej sali zabaw dla dzieci "Bajka". Reklamy, po chyba rekordowo szybkim czasie, pozbył się również Jelcz M101I #39.

Lion's City T już w Świdnicy !

Pierwszy na Dolnym Śląsku MAN EL283 Lion's City T, wyprodukowany w 2006 roku, został dzisiaj dostarczony do MPK Świdnica. Pojazd pochodzi ze Skandynawii i otrzyma numer taborowy #50. Na ulice miasta wyjedzie na początku listopada.

Powierzchni reklam na świdnickich autobusach coraz mniej

Coraz więcej świdnickich autobusów można spotkać w miejskich barwach. Jak widać trend reklamy na pojazdach komunikacji miejskiej się już przejadł. Autobusy są coraz skromniej oklejane, czemu może dowodzić pojazd #26. Z kolei jeszcze skromniej oklejono wczoraj pojazdy: #24, #25, #47 i #48, zajmując jedynie ich tylną część.

Nowe Solarisy już prawie gotowe!

Więcej szczegółów i reszta zdjęć TUTAJ. Schemat malowania czarnych listw i nowego górnego paska powstał na życzenie głównego administratora serwisu - Szeryfa.

Tabor MPK Świdnica - stan aktualny

Z racji, że na dniach spodziewamy się dostawy nowych Solarisów, postanowiłem w najbliższych dniach przedstawić aktualny stan taboru naszego miejskiego przewoźnika.

MAN EL283 #50 gotowy do wyjazdu na miasto !

Pierwszy na Dolnym Śląsku MAN EL283, o numerze taborowym #50, jest już gotowy do wyjazdu na miasto. Komfort podróży będzie można ocenić od dnia 01.11.2013r.

Nowe zdjęcie od portalu Świdnica moje miasto !

Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia kolejne, archiwalne już zdjęcie przedstawiające początki komunikacji miejskiej w Świdnicy. Fotografia została wykonana w okolicach 1963 roku, gdzie jedynymi pojazdami miejskimi były wówczas autobusy marki San H01. Autorem zdjęcia jest Pan Władysław Orłowski, a sama fotografia pochodzi z archiwum rodzinnego Pani Agnieszki Orłowskiej-Raj. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za udostępnienie tej bardzo wartościowej fotografii.

Sancity bez reklamy !

Swojej dwustronnej reklamy pozbył się Autosan M09LE #44. Obecnie jest to jedyne, nieoklejone Sancity w mieście.

Kamil Rakowski udostępnia swoje fotografie !

Kamil Rakowski z Wałbrzycha jest kolejnym autorem, który wzbogacił serwis www.kmswidnica.pl o fotografie świdnickich autobusów miejskich. Autor udostępnił również zdjęcia pojazdów wycofanych z MPK Świdnica, ale świadczących dalej przewozy u nowego właściciela, jakim był MZUK Wałbrzych. Bardzo dziękuję za możliwość publikacji nadesłanych fotografii i życzę wszystkim miłego oglądania !

Już są !!!

Dzisiaj nad ranem dotarła do Świdnicy pierwsza partia wygranych w drodze przetargu, autobusów marki Solaris Urbino 12. Wszystkie pojazdy posiadają silnik Cummins ISB 6.7 250, oraz skrzynie biegów Voith Diwa 5. Zakres numeracji, jakie pojazdy otrzymają to numery z przedziału #51-#54. W regularnej obsłudze miejskiej pojawią się w połowie marca.

I wyjechały !

W dniu dzisiejszym o godz. 13.00, na pętli przy ulicy Emilii Plater, odbyła się uroczysta prezentacja nowo zakupionych autobusów marki Solaris Urbino 12. Po uroczystym przemówieniu i poświęceniu nowych pojazdów, dwa z nich (#51 i #52) wyjechały na swoje pierwsze kursy.

Tomek94 udostępnia swoje fotografie !

Tomek94 z Wałbrzycha jest kolejnym autorem, który wzbogacił serwis www.kmswidnica.pl o fotografie świdnickich autobusów miejskich. Dzięki nadesłanym zdjęciom, możemy po raz pierwszy zobaczyć znaczną część naszego miasta z nieco innej perspektywy, gdyż niektóre fotografie autor wykonał z dachów wieżowców, mieszczących się na Osiedlu Młodych. Bardzo dziękuję za możliwość publikacji nadesłanych zdjęć i życzę wszystkim miłego oglądania !
Czas generowania: 1.74 sekund
2,405,900 unikalnych wizyt