Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Szeryf
Szeryf
1 miesiąc temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
Szeryf
Szeryf
1 miesiąc temu
#63 bez reklamy.
Szeryf
Szeryf
1 miesiąc temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
Szeryf
Szeryf
2 miesiąc temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
3 miesiąc temu
Dziś już działała.

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności

PROPOZYCJA PROJEKTU ZMIAN LINII AUTOBUSOWYCH

LINIE MIEJSKIE I PODMIEJSKIE CZ. 1
LINIE MIEJSKIE I PODMIEJSKIE CZ. 2
WYJAŚNIENIE

Gorąco zachęcam wszystkich do dyskusji dotyczącej mojej propozycji zmian w siatce połączeń komunikacji miejskiej w Świdnicy.
SZCZEGÓŁY NA FORUM.

Świebodzickie podboje

Jak wiadomo, w 2015 roku komunikację miejską w Świebodzicach świadczy nasze MPK. Do tego zadania zostały oddelegowane pojazdy #40 i #41. Z kolei rezerwę stanowią autobusy #34 i #35. Tak więc śmiało można powiedzieć, że w tym roku w Świebodzicach rządzą pojazdy marki Irisbus Crossway 12LE.

Dzierżoniów w Świdnicy !

Wraz z początkiem roku 2018, flotę świdnickiego przewoźnika miejskiego wspomagają 3 pojazdy pochodzące z Dzierżoniowa. Są to :
Solaris Urbino 12 #33,
Jelcz 120MM/2 #22,
Jelcz 120MM/2 #26.
Cała trójka pochodzi od SKA Dzierżoniów i są to ostatnie wozy, jakie ten przewoźnik posiada. Warto wspomnieć, że od początku tego roku, obsługę linii miejskich i podmiejskich dla organizatora ZKM Bielawa, wykonuje konsorcjum Kłosok&A21. Dzierżawionych autobusów nie zobaczymy podczas obsługi linii miejskich, ale będzie je można zaobserwować w pozostałych zadaniach, takich jak obsługa szkół, wynajmy itp. Jak wyglądają i jakie były ich poprzednie losy przedstawi dzisiejsza seria zdjęć. Gorąco polecam !

To już 1000 zdjęć !

Serwis www.kmswidnica.pl doczekał się swojego zdjęcia nr 1000. Jubileuszowe fotografia przypada na pojazd MAN NG312 #46. Jako, że zainteresowanie naszą stroną internetową ciągle wzrasta, życzę sobie i wszystkim odwiedzającym nasz serwis, kolejnych tysięcy znakomitych fotografii z naszego miasta.

Krótka kariera linii nr 9

Niespełna dwa miesiące po uruchomieniu, dzisiaj likwidacji ulega linia miejska nr 9. Zapewne wielu mieszkańców nawet nie wiedziało o jej istnieniu, gdyż z racji jej bezsensownego przebiegu i zaledwie trzech kursów na dobę w dni robocze, okazała się kompletnie nierentowna. W galerii zdjęć można zobaczyć dwa pamiątkowe już zdjęcia obsługi tej linii, przez pojazd #41.

Zmiany w kursowaniu linii 10, 50, 52 i 60 - aktualizacja

Sierpień jest miesiącem wielu remontów w mieście, a co za tym idzie, kilka linii autobusowych zmieni swój przebieg. I tak zmiany wyglądają następująco...

Koniec służby Jelcza M121I #11

Dnia 29.07.2014, w asyście pogotowia technicznego, bezpowrotnie z zajezdni MPK wyjechał prototyp serii Mastero, czyli autobus marki Jelcz M121I, o numerze taborowym #11. Autobus ten woził świdniczan przez okrągłe 10 lat. Był to również pierwszy nowo zakupiony pojazd przez nowo powstałą wtedy spółkę. Tak szybka jego kasacja była poprzedzona pożarem z dnia 28.04.2014r. , który strawił w sposób doszczętny elementy elektroniki w takim stopniu, że jego remont okazał się nieopłacalny. Przedstawiam dzisiaj małą seryjkę ostatnich zdjęć tego jakże, przez wielu uważanych, świetnego pojazdu.

Nowe zdjęcia od portalu Świdnica - Moje miasto !

Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia kolejne, archiwalne już fotografie, przedstawiające świdnicką komunikację miejską, w latach 60-tych i 70-tych. Autorami zdjęć są Panowie : Władysław Orłowski, Jan Goc, oraz Tadeusz Beneszek. Serwisowi Świdnica - Moje miasto bardzo dziękuję za udostępnienie nadesłanych fotografii i życzę wszystkim przyjemnego oglądania.

Fast Concept Car, czyli nowe turystyki w MPK Świdnica !

Świdnicki przewoźnik miejski postanowił odświeżyć swoją turystyczną flotę autobusową. Zakupiono 3 pojazdy marki Fast Concept Car na podwoziu MAN 18.310. Wcześniej cała trójka świadczyła swoje usługi we Francji. Dzisiejsza seria ma za zadanie nieco przybliżyć cechy tych pojazdów.

Mini kalendarz adwentowy !

W odróżnieniu od zeszłych lat, w tym roku serwis www.kmswidnica.pl przedstawia mini kalendarz adwentowy w postaci historycznych zdjęć naszych autobusów miejskich. Do dnia wigilii, na naszej stronie będzie pojawiać się jedno historyczne zdjęcie. Natomiast w Boże Narodzenie przedstawimy dwie fotografie niespodzianki Wink

8 nowych autobusów dla MPK Świdnica !

Korzystny kurs euro spowodował, że Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o przekazaniu dodatkowych środków na projekty związane z transportem miejskim i podmiejskim, dofinansowane z Unii Europejskiej. Dzięki tej decyzji uda się zrealizować trzy projekty, które były dotychczas na liście rezerwowej, gdzie na pierwszym miejscu zakwalifikował się projekt zakupu 8 nowych autobusów przez świdnickie MPK. Przewoźnik otrzyma na ten cel 4,8 miliona złotych, co stanowi 85% wartości projektu. Natomiast nowe pojazdy mają się pojawić na ulicach Świdnicy do końca 2014 roku.

Wakacyjny rozkład jazdy

Od 01.07.2013 r. będzie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy. Wymiana rozkładów na przystankach nastąpi w sobotę 29.06.2013 r.

MPK Świdnica ogłosiło przetarg na zakup 8 fabrycznie nowych autobusów!

Dnia 06.08.2013r., MPK Świdnica ogłosiło przetarg na dostawę ośmiu fabrycznie nowych autobusów w ramach unijnego wsparcia z RPO na lata 2007-2013.
2 pojazdy mają mieć długość od 8,5 do 9 metrów, a kolejnych 6 - od 11,9 do 12,1m. Autobusy będą dostarczone w dwóch partiach:
- pierwsza do dnia 28.02.2014 (4 szt. 12 metrowe)
- druga partia do dnia 30.05.2014 (2 szt. 12m i 2 szt. 9m).
Otwarcie złożonych ofert nastąpi 17 września 2013, o godz. 11.15.
Pełny SIWZ dostępny na stronie przewoźnika.

Komunikacja Miejska w Świdnicy v. 2.0

Witam po dłuższej przerwie, związanej z włamaniem na serwer serwisu. Niestety konta użytkowników zostały usunięte, tak więc zachęcam wszystkich do ponownej rejestracji. Jak widać, serwis www.kmswidnica.pl powstaje od początku, także wiele zamieszczonych wcześniej zdjęć nie będzie od razu dostępnych. Jednakże nic straconego, gdyż wszystkie dostarczone fotografie będą sukcesywnie zamieszczane. Dodatkowo serwis zostanie o wiele lepiej zabezpieczony, aby uniknąć sytuacji, jaka miała miejsce w marcu tego roku. Nowością będą również dodatkowe funkcje, m. in. uprawniające wybranych przeze mnie użytkowników do zamieszczania na stronę newsów, a nawet zdjęć pojazdów, samodzielnie. Reasumując, uważam że co nas nie zabije, to nas wzmocni i nauczeni doświadczeniami postaramy się nie dopuścić więcej do braku możliwości wyświetlania serwisu.

MPK Świdnica sprzedaje autobusy

MPK Świdnica, oprócz dwóch autobusów miejskich (#05 i #28), sprzedaje również pojazdy #32 i #33...
Czas generowania: 1.64 sekund
1,608,678 unikalnych wizyt