Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Szeryf
Szeryf
1 miesiąc temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
Szeryf
Szeryf
1 miesiąc temu
#63 bez reklamy.
Szeryf
Szeryf
1 miesiąc temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
Szeryf
Szeryf
2 miesiąc temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
3 miesiąc temu
Dziś już działała.

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności

PROPOZYCJA PROJEKTU ZMIAN LINII AUTOBUSOWYCH

LINIE MIEJSKIE I PODMIEJSKIE CZ. 1
LINIE MIEJSKIE I PODMIEJSKIE CZ. 2
WYJAŚNIENIE

Gorąco zachęcam wszystkich do dyskusji dotyczącej mojej propozycji zmian w siatce połączeń komunikacji miejskiej w Świdnicy.
SZCZEGÓŁY NA FORUM.

Zmiany na 1. listopada !

W dniach 01.11.2014 i 02.11.2014r., zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu linii 6, 50 i 52...

Kolejne trzy autobusy już w maju !

MPK Świdnica ogłosiło przetarg na dostawę trzech 12-metrowych, niskopodłogowych, używanych autobusów. Tym razem przewoźnik postawił na pojazdy marki MAN, Solaris, oraz (tu niespodzianka) na autobusy marki Neoplan. Czyżby w Świdnicy zadebiutowała seria "N", która coraz częściej pojawia się w naszym kraju ? Pożyjemy, zobaczymy - póki co, przetarg zapowiada się bardzo ciekawie. Pełny SIWZ do pobrania znajduje się na oficjalnej stronie MPK Świdnica. Otwarcie ofert nastąpi 14.04.2015r. o godz. 11:15. Cała trójka ma być dostarczona najpóźniej do 5 maja 2015 roku.

AKTUALIZACJA : Przetarg wygrała firma ABP BUS & COACH Sp. z o.o. ze Słupska. Tak więc do Świdnicy zawitają w maju autobusy marki Neoplan.

Wypadek nowo zakupionego Solarisa !!!

Dzisiaj ok. godz. 13, na skrzyżowaniu ulicy Łącznej z ulicą Szarych Szeregów, doszło do czołowego zderzenia nowo zakupionego autobusu marki Solaris Urbino 12 #55, z samochodem osobowym. Więcej wiadomości TUTAJ i TUTAJ.

Zdjęcie dzięki uprzejmości portalu WS-24.pl

MPK wraca do Świebodzic!

Od dnia 01.01.2015r., po kilku latach przerwy, na ulice Świebodzic wracają autobusy MPK Świdnica. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie przewoźnika.

MAN EL283 #50 gotowy do wyjazdu na miasto !

Pierwszy na Dolnym Śląsku MAN EL283, o numerze taborowym #50, jest już gotowy do wyjazdu na miasto. Komfort podróży będzie można ocenić od dnia 01.11.2013r.

Miejskie lwy już w Świdnicy !

Dzisiaj bramy zajezdni naszego miejskiego przewoźnika, przekroczyły dwa nowo zakupione autobusy marki MAN NL263 Lion's City. Pojazdy te zostały zakupione w ramach przetargu, ogłoszonego w październiku, a wcześniej przez 9 lat służyły w Oslo. Jeżeli wszystko się uda, to jeszcze przed świętami zobaczymy je na ulicach naszego miasta.

Kolejne dwa autobusy już w grudniu !

Aktualizacja : Przetarg wygrała oferta złożona przez firmę MAN Truck & Bus sp. z o.o., tak więc jeszcze w grudniu, naszego przewoźnika zasilą dwa pojazdy marki MAN NL263 Lion's City, sprowadzone z norweskiego Oslo.

MPK Świdnica ogłosiło przetarg na dostawę dwóch 12-metrowych, niskopodłogowych, używanych autobusów. Przewoźnik postawił na pojazdy marki MAN i Solaris. Pełny SIWZ do pobrania na oficjalnej stronie MPK Świdnica. Otwarcie ofert nastąpi 06.11.2014r. o godz. 11:15.

Lion's City T już w Świdnicy !

Pierwszy na Dolnym Śląsku MAN EL283 Lion's City T, wyprodukowany w 2006 roku, został dzisiaj dostarczony do MPK Świdnica. Pojazd pochodzi ze Skandynawii i otrzyma numer taborowy #50. Na ulice miasta wyjedzie na początku listopada.

Wielka wyprzedaż w MPK Świdnica - kolejna aktualizacja

MPK Świdnica oferuje aż 5 autobusów do sprzedaży. Oprócz wiekowych już pojazdów marki MAN w odstawkę poszły również dwa unikatowe w skali kraju, autobusy NEOPLAN K4010td, co jest wielkim zaskoczeniem. Poniżej specyfikacja pojazdów do kupienia :

8 nowych autobusów dla MPK Świdnica !

Korzystny kurs euro spowodował, że Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o przekazaniu dodatkowych środków na projekty związane z transportem miejskim i podmiejskim, dofinansowane z Unii Europejskiej. Dzięki tej decyzji uda się zrealizować trzy projekty, które były dotychczas na liście rezerwowej, gdzie na pierwszym miejscu zakwalifikował się projekt zakupu 8 nowych autobusów przez świdnickie MPK. Przewoźnik otrzyma na ten cel 4,8 miliona złotych, co stanowi 85% wartości projektu. Natomiast nowe pojazdy mają się pojawić na ulicach Świdnicy do końca 2014 roku.

MPK Świdnica planuje zakupić używany autobus MAN Lion's City !

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne „Świdnica” Sp. z o.o. ogłasza przetarg nieograniczony (zamówienie sektorowe) na dostawę niskowejściowego, używanego autobusu miejskiego marki MAN. Według SIWZ, dostępnego na stronie przewoźnika, pojazd musi mieć 12m długości. Produkcja - minimum 2006 rok. Siłą rzeczy musi to być MAN Lion's City !!!

Prototypowy Jelcz w płomieniach !

Dzisiaj około godziny 15.45 doszło do zapalenia się komory silnika w prototypowym modelu Jelcza M121I #11. Autobus wykonywał powrotny kurs linii 30. Na wydobywający się dym szybko zareagował kierowca autobusu. Zatrzymał pojazd i nakazał go opuścić siedmiu pasażerom, którzy znajdowali się we wnętrzu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce akcji skierowano dwa zastępy straży pożarnej – relacjonuje kapitan Waldemar Sarlej, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Całe zdarzenie miało miejsce na alei Niepodległości. Zdjęcia i filmiki można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

Nowe autobusy jeszcze w tym roku !

To już pewne. MPK Świdnica otrzyma prawie 7,5 mln złotych dotacji ze środków unijnych na wymianę taboru. W sumie za 10,84 mln złotych brutto nasz miejski przewoźnik zakupi 9 nowych autobusów, z czego dwa z nich będą miały długość do 10,5m, a pozostałe 7 do 12m. Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu. Pojazdy będą posiadać m.in. klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, ładowarki USB, oraz wewnętrzne biletomaty obsługujące karty płatnicze. Pierwsze 3 "nówki", na ulicach Świdnicy, pojawią się w IV kwartale tego roku.

Kolejne Solarisy już na zajezdni !

W poniedziałek 19.05.2014 roku, do przewoźnika MPK Świdnica dotarły kolejne 4 autobusy marki Solaris, zakupione dzięki dofinansowaniu z RPO. Tym razem na zajezdnie wjechały 2 szt. pojazdów Solaris Urbino 12, oraz 2 szt. autobusów Solaris Urbino 8,9 LE. Obecnie pojazdy są przystosowywane do wyjazdu na miasto, a sama ich prezentacja odbędzie się 30. maja 2014, na świdnickim rynku.
Czas generowania: 3.44 sekund
1,608,681 unikalnych wizyt