Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Szeryf
Szeryf
8 miesiąc temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
Szeryf
Szeryf
8 miesiąc temu
#63 bez reklamy.
Szeryf
Szeryf
8 miesiąc temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
Szeryf
Szeryf
9 miesiąc temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
10 miesiąc temu
Dziś już działała.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności

Zmiany dla linii nr 10

W związku z remontem i częściowym zamknięciem ulicy Wałbrzyskiej na odcinku od ul. Korczaka do ul. Polna Droga, od 1. grudnia 2016 roku zostanie wprowadzona zmiana trasy dla linii nr 10.

Nowy fragment przebiegu trasy w kierunku Witoszowa Dolnego:
- pl. Grunwaldzki > Wałbrzyska > Pionierów > Polna Droga > Kochanowskiego.

Nowy fragment przebiegu trasy od Witoszowa Dolnego w kierunku centrum :
- Kochanowskiego > Polna Droga > Sprzymierzeńców > al. Niepodległości.

Już jest !

We wrześniu tego roku grupa muzyczna Dziubek Band z Wrocławia, wynajęła autobus świdnickiego MPK do realizacji klipu ich najnowszego utworu "Feelings". Teledysk został już zmontowany i jest możliwy do obejrzenia TUTAJ. Jakie wrażenia ? Zapraszam do komentarzy Wink

Wracamy do gry !

Po przeszło dwumiesięcznej przerwie, spowodowanej awarią strony, powraca serwis www.kmswidnica.pl.

Kręcimy teledysk !

Dzisiaj miało miejsce jedno z najbardziej niepowtarzalnych wydarzeń w historii naszego przewoźnika. Otóż grupa muzyczna Dziubek Band na potrzeby kręcenia ich najnowszego teledysku, wynajęła od MPK Świdnica pojazd o numerze taborowym #61. Całość była kręcona na ul. Pionierów, oraz na ul. Śląskiej. Był zespół, byli statyści, były drony, ogólnie producenci mieli świetny pomysł na ten klip. Konkretnych szczegółów niestety nie mogę zdradzić, ale jak tylko teledysk będzie już gotowy, to serwis www.kmswidnica.pl na pewno o tym poinformuje. Póki co, to tylko krótka relacja zdjęciowa dostępna w naszej galerii zdjęć.

Do Lubachowa autobusem przegubowym !

W związku ze wzrostem liczby pasażerów linii nr 30, w dniu dzisiejszym odbył się przejazd próbny z udziałem autobusu przegubowego o numerze taborowym #46. Dlaczego akurat ten pojazd ? Otóż ma on słabszy promień skrętu względem #47 i #48, a nie ukrywajmy że na pętli w Lubachowie jest bardzo ciasno. Test zakończył się pomyślnie i jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to w niedługim czasie, co najmniej jeden kurs tej podmiejskiej linii, będzie obsługiwany pojazdem przegubowym. Relacja z dzisiejszej jazdy próbnej dostępna w naszej galerii zdjęć.

Zmiany i utrudnienia !

Urząd Miejski w Świdnicy informuje, że w związku z zamknięciem ul. Wałbrzyskiej na odcinku od ul. Leśnej do ul. Korczaka, z dniem 16.09.2016r. aż do odwołania, wprowadza się zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej dla linii 10, 50, 51, 52 i 53. Szczegóły poniżej ...

Rewolucyjne lato !

Trzeba przyznać, że lato 2016 roku należy chyba do najbardziej rewolucyjnego w działalności naszego MPK na przestrzeni ostatnich lat ...

Świdnica i okolice, czyli nowa porcja zdjęć od Tomka94 !

Po wakacyjnej przerwie, serwis www.kmswidnica.pl powraca ze świeżą porcją zdjęć naszych autobusów miejskich. Autorem serii jest Tomek94 z Wałbrzycha, który swoje fotografie wykonał zarówno w Świdnicy, jak i w jej okolicach. Życzymy miłego oglądania.

Koniec utrudnień

Urząd Miejski w Świdnicy informuje, że w związku z zakończeniem kolejnego etapu remontu drogi krajowej nr 35, od dnia 27.08.2016 r. linie nr 4, 7, 41 i 43 wrócą na swoje trasy. Ponadto w związku z zakończeniem prac przy ul. Sprzymierzeńców, na swoje trasy wróciły również linie 5x.

Fast Concept Car, czyli nowe turystyki w MPK Świdnica !

Świdnicki przewoźnik miejski postanowił odświeżyć swoją turystyczną flotę autobusową. Zakupiono 3 pojazdy marki Fast Concept Car na podwoziu MAN 18.310. Wcześniej cała trójka świadczyła swoje usługi we Francji. Dzisiejsza seria ma za zadanie nieco przybliżyć cechy tych pojazdów.

Nowe zdjęcia od Kamila Rakowskiego !

Kamil Rakowski z Wałbrzycha wzbogacił serwis www.kmswidnica.pl o nowe fotografie świdnickich autobusów miejskich. Cztery spośród nich pochodzą z 2013 roku. Bardzo dziękuję autorowi za możliwość publikacji zdjęć i zapraszam wszystkich do ich oglądania.

Tomasz Flaga udostępnia zdjęcia z 2003 roku !

Tomasz Flaga z Krakowa wzbogacił serwis www.kmswidnica.pl o zdjęcia świdnickich autobusów miejskich, wykonane 25. lipca 2003 roku. Bardzo dziękuję autorowi za możliwość publikacji tych niezwykle cennych dla nas fotografii. Życzymy miłego oglądania !
Czas generowania: 1.65 sekund
2,405,905 unikalnych wizyt