Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Lisek
Lisek
2 miesiąc temu
MPK zwiększa ilość kursów wz. z koronawirusem: https://swidnica24.pl/2020/03/mpk-uruchamia-dodatkowe-autobusy/
2
1 rok temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
2
1 rok temu
#63 bez reklamy.
2
1 rok temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
2
2 rok temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności

Aktualności

Aktualności


Ostatnio aktualizowano: 01 stycznia 1970

Kolejne Solarisy już na zajezdni !

W poniedziałek 19.05.2014 roku, do przewoźnika MPK Świdnica dotarły kolejne 4 autobusy marki Solaris, zakupione dzięki dofinansowaniu z RPO. Tym razem na zajezdnie wjechały 2 szt. pojazdów Solaris Urbino 12, oraz 2 szt. autobusów Solaris Urbino 8,9 LE. Obecnie pojazdy są przystosowywane do wyjazdu na miasto, a sama ich prezentacja odbędzie się 30. maja 2014, na świdnickim rynku.

Prototypowy Jelcz w płomieniach !

Dzisiaj około godziny 15.45 doszło do zapalenia się komory silnika w prototypowym modelu Jelcza M121I #11. Autobus wykonywał powrotny kurs linii 30. Na wydobywający się dym szybko zareagował kierowca autobusu. Zatrzymał pojazd i nakazał go opuścić siedmiu pasażerom, którzy znajdowali się we wnętrzu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce akcji skierowano dwa zastępy straży pożarnej – relacjonuje kapitan Waldemar Sarlej, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Całe zdarzenie miało miejsce na alei Niepodległości. Zdjęcia i filmiki można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

MAN NL202 #30 na sprzedaż !

W związku z zakupem nowych Solarisów, nastał czas wycofywania starszych pojazdów. I tak na pierwszy ogień pod młotek idzie MAN NL202 #30...

Tomek94 udostępnia swoje fotografie !

Tomek94 z Wałbrzycha jest kolejnym autorem, który wzbogacił serwis www.kmswidnica.pl o fotografie świdnickich autobusów miejskich. Dzięki nadesłanym zdjęciom, możemy po raz pierwszy zobaczyć znaczną część naszego miasta z nieco innej perspektywy, gdyż niektóre fotografie autor wykonał z dachów wieżowców, mieszczących się na Osiedlu Młodych. Bardzo dziękuję za możliwość publikacji nadesłanych zdjęć i życzę wszystkim miłego oglądania !

I wyjechały !

W dniu dzisiejszym o godz. 13.00, na pętli przy ulicy Emilii Plater, odbyła się uroczysta prezentacja nowo zakupionych autobusów marki Solaris Urbino 12. Po uroczystym przemówieniu i poświęceniu nowych pojazdów, dwa z nich (#51 i #52) wyjechały na swoje pierwsze kursy.

Już są !!!

Dzisiaj nad ranem dotarła do Świdnicy pierwsza partia wygranych w drodze przetargu, autobusów marki Solaris Urbino 12. Wszystkie pojazdy posiadają silnik Cummins ISB 6.7 250, oraz skrzynie biegów Voith Diwa 5. Zakres numeracji, jakie pojazdy otrzymają to numery z przedziału #51-#54. W regularnej obsłudze miejskiej pojawią się w połowie marca.

Tabor MPK Świdnica - stan aktualny

Z racji, że na dniach spodziewamy się dostawy nowych Solarisów, postanowiłem w najbliższych dniach przedstawić aktualny stan taboru naszego miejskiego przewoźnika.

Nowe Solarisy już prawie gotowe!

Więcej szczegółów i reszta zdjęć TUTAJ. Schemat malowania czarnych listw i nowego górnego paska powstał na życzenie głównego administratora serwisu - Szeryfa.

Nowe zdjęcie od portalu Świdnica moje miasto !

Serwis www.kmswidnica.pl, dzięki współpracy z serwisem www.mojemiasto.swidnica.pl, udostępnia kolejne, archiwalne już zdjęcie przedstawiające początki komunikacji miejskiej w Świdnicy. Fotografia została wykonana w okolicach 1963 roku, gdzie jedynymi pojazdami miejskimi były wówczas autobusy marki San H01. Autorem zdjęcia jest Pan Władysław Orłowski, a sama fotografia pochodzi z archiwum rodzinnego Pani Agnieszki Orłowskiej-Raj. Bardzo dziękuję serwisowi Świdnica - Moje miasto za udostępnienie tej bardzo wartościowej fotografii.

Sancity bez reklamy !

Swojej dwustronnej reklamy pozbył się Autosan M09LE #44. Obecnie jest to jedyne, nieoklejone Sancity w mieście.

Kamil Rakowski udostępnia swoje fotografie !

Kamil Rakowski z Wałbrzycha jest kolejnym autorem, który wzbogacił serwis www.kmswidnica.pl o fotografie świdnickich autobusów miejskich. Autor udostępnił również zdjęcia pojazdów wycofanych z MPK Świdnica, ale świadczących dalej przewozy u nowego właściciela, jakim był MZUK Wałbrzych. Bardzo dziękuję za możliwość publikacji nadesłanych fotografii i życzę wszystkim miłego oglądania !

MAN EL283 #50 gotowy do wyjazdu na miasto !

Pierwszy na Dolnym Śląsku MAN EL283, o numerze taborowym #50, jest już gotowy do wyjazdu na miasto. Komfort podróży będzie można ocenić od dnia 01.11.2013r.
Czas generowania: 3.96 sekund
3,507,329 unikalnych wizyt