Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Szeryf
Szeryf
9 miesiąc temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
Szeryf
Szeryf
9 miesiąc temu
#63 bez reklamy.
Szeryf
Szeryf
9 miesiąc temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
Szeryf
Szeryf
11 miesiąc temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
11 miesiąc temu
Dziś już działała.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Kolejne nowe autobusy.

Ostatnia aktualizacja 3 rok temu
Cobra
Ciekawi mnie, czy oprócz Neoplanów nasze MPK chce dokupić jeszcze jakieś nowe autobusy? Jeśli tak to jakie i kiedy mogło by to nastąpić? Tak sobie pomyślałem, że przydałyby się chociaż ze trzy nowiutkie niskopodłogowe Mercedesy Citaro, takie jak jeżdżą po Wrocławiu. Czy na chwilę obecną są jakieś stare autobusy w składzie naszego taboru, które nadają się do wymiany? Które linie mają ich najwięcej, a które są obsługiwane przez "nówki"? Wiem już, że na 50/52 zagościły Neoplany :) Ktoś coś wie?
Szeryf
Akurat Neoplany nie są nowe. Ogólnie, to nasze MPK ma średnią wieku pojazdów w okolicach 8 lat. Uważam, że to całkiem niezły wynik w skali kraju i rangi przedsiębiorstwa. Jest wiele pojazdów nowych, ale są też dwudziestoletnie. Co do przypisywania autobusu do linii, to takowego u nas nie ma. Wszystko jeździ na wszystkim według służb dziennych. Jedynym wyjątkiem są autobusy przegubowe, które obsługują linie 6, 10 i 60 w dni robocze. Co do C2, to również chętnie bym je tutaj zobaczył, ale to raczej nierealne ze względu na koszty zakupu (Mercedes jest chyba najdroższym autobusem) i późniejsze spalanie tych wozów, które jest na dosyć wysokim poziomie. Generalnie, to w tym roku żadnych zakupów już raczej nie będzie (chyba, że trafi się jakiś sponsor, np. UM).
Szeryf
Cobra
Może ze sprzedaży Volvo B10BLE i pozostałych będzie jakaś kasa, to MPK w coś zainwestuje. Mógłby być Man, Scania, Solaris (wiem, wiem, że może niektórym już się znudził, ale lepszy nowiutki Solaris jak stary złom Volvo) albo Irisbus Crossway. Te dwudziestoletnie to już chyba za parę lat też trzeba będzie wymienić, nie? Ewentualnie na jakieś dotacje z Unii to chyba już trzeba poczekać do następnego roku?
bubupol
Autobus o numerze taborowym #63, już jeździ po mieście od kilku dni.
Szeryf
Wiem, wiem - mam jego zdjęcia, ale wczoraj nie zdążyłem już wrzucić. Mimo wszystko dzięki za info ;)
Szeryf
Cobra
Gdyby po mieście jeździł o wiele częściej ten Man => http://kmswidnica.pl/photogallery.php?photo_id=984#c814
to nie trzeba by było narzekać na brak porządnych autobusów. Ale od przybytku głowa nie boli ;)
dawid1666
A co byście powiedzieli na SORa NB bo jak tak patrze na te które jeżdzą w Pradze to jak na 6 lat to są w bardzo dobrym stanie :)
Cobra
Masz na myśli SOR NB12? Widziałem zdjęcia w Google, te czeskie autobusy rzeczywiście byłyby niezłe ;) Zwłaszcza, że tak jak piszesz są w dobrym stanie po 6 latach. Myślę, że chyba byłby lepsze niż niektóre dwudziestoletnie "staruszki", zwłaszcza te, w które trzeba wpompowywać kasę na naprawy itd. Ma być też wersja na gaz - SOR NBG12.
Jeder
Panowie, te 4 pary drzwi to żart?
XaleV
SOR NB12 to padaka. Kierowcy MPK chwalili tego czerwonego, ale ogólnie to bardzo specyficzne wozy. Co do NB12 to nie jestem pewien czy w ogóle ma homologacje na polskę bo ma specyficzne rozmiary i te drzwi (mogę się mylić, nie bierzcie tego za pełny autentyk). Nikt tego nie kupuje w polsce, więc po latach problemy z częsciami. MPK ma strategie na zunifikowanie taboru w kierunku solaris - man (neoplan to też man).
Jeder
To czemu jeszcze salusów nie sprzedali/zezlomowali? Ja bym chętnie to drugie zrobił :D (Mamy 3 Neoplany K4010TD co nie?)
Cobra
Czyli to jakieś dziwadło, jak widzę. Lepszy z czeskich to chyba Irisbus Crossway, którego już mamy i znamy, lub nawet Man czy Solaris. Albo... czwarty Neoplan K4010TD ;)
Jeder
Niestety Solaris nie ma licencji na Neoplany K4010TD, bo to oni je robili a w dodatku tylko trzy takie Neoplany są na świecie i wszystkie posiada Świdnica
Cobra
Ok, to pozostańmy choćby przy Irisbusach Crossway. Albo przy Manach. Ale taki Solaris Urbino 12 wcale nie jest zły. No chyba, że się trafi jakieś nowiutkie Volvo, hm, może Scania... No, powiem szczerze - marzą mi się lśniące Mercedesy Citaro, takie jak te ze Świebodzic. B) Ale to już plany na przyszłość.
XaleV
Ja jestem zagorzałym przeciwnikiem citaro, a szczególnie conecto (budżetówka, może konkurować z citelisem albo autosanem). Jak już coś kupować to dobrej marki, szczególnie jeśli mówimy o używkach (patrz: stan przeciętnego mana po 10 latach vs. autosan czy irisbus). Obecnie obrane przez MPK plany są dobre bo: Man i solaris to sprawdzone marki, nie ma problemów z dostępnością do części, niewygórowane spalanie (tu wszystko co ze Skandynawii przegrywa czytaj volvo i scania, spójrzcie jak mało się tego u nas czy w Niemczech kupuje) a i sam wygląd zewnętrzny solarisa i mana jest moim zdaniem najlepszy. Ciężko mi porównać te wozy ale oba są wystylizowane w taki sposób, że z 2005 roku po dobrym wymyciu wyglądają jak nówki. Polecam zdjęcia Volv z Wrocka, rocznik 2005 kontra jakikolwiek solaris czy Man z tego roku. No i do solarek przemawia też, że to nasze, Polskie ;) (niby nie do końca ale uznane na świecie za polską markę).
Cobra
Cześć wszystkim, czyli przynajmniej się zgadzamy co do Solarisów i Manów. I na tych dwóch markach można oprzeć całą naszą flotę, jeśli wyjdzie to nam na dobre.
Cobra
Witam jeszcze raz w tym temacie, w ostatnich "Wiadomościach Świdnickich" przeczytałem ostatnio, że będziemy mieć nowe autobusy! Przewoźnik MPK chce sprzedać część starego taboru i wymienić go na nowocześniejszy i bardziej ekologiczny. Ciekawe, co to będzie? ;)
Szeryf
Nie ukrywam, że chciałbym widzieć tutaj więcej Lion'sów, ale pożyjemy, zobaczymy. Nie czytałem akurat tego artykułu, ale trzeba powiedzieć sobie szczerze i jasno, że wszystko zależy od dofinansowań z Unii. Bez tego, to bardzo wątpię żeby cokolwiek nowoczesnego w dużych ilościach tutaj zawitało.
Szeryf
Cobra
A ja nie ukrywam, że obok Lion'sów marzy mi się chociaż jeden lub dwa Mercedesy Citaro, takie jak mają w Świebodzicach ;) Zgadza się pożyjemy, zobaczymy - kasa rządzi wszystkim.
Szeryf
Prawda, C2 również bardzo chętnie bym tutaj widział ;) Jednakże co do Mercedesów, to nikłe szanse. Podobno bardzo dużo palą.
Szeryf
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.
Czas generowania: 0.19 sekund
2,549,103 unikalnych wizyt