Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Szeryf
Szeryf
5 miesiąc temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
Szeryf
Szeryf
5 miesiąc temu
#63 bez reklamy.
Szeryf
Szeryf
5 miesiąc temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
Szeryf
Szeryf
7 miesiąc temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
7 miesiąc temu
Dziś już działała.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Wiaty przystankowe.

Ostatnia aktualizacja 3 rok temu
Cobra
Chciałbym poruszyć temat wiat przystankowych na przystankach MPK w naszym mieście. Niektóre są w opłakanym stanie, tylko słup z tabliczką i nic więcej (np. przystanek Saperów linii 50). Myślę, że czas to zmienić, wiaty powinny być przede wszystkim oszklone, czyste, estetyczne, z wyraźnym napisem przystanku i piktogramem autobusu miejskiego, a w środku powinna być czysta ławka oraz czytelny rozkład jazdy danej linii. Obok może być wydzielone miejsce do palenia i kubełek. Powinno się dbać o czystość wiat i nie dopuszczać oklejania jakimiś wstrętnymi reklamami czy ogłoszeniami, ani nie pozwalać dewastować wandalom (niszczenie mienia jest przestępstwem z art. 288 k.k.). Czy UM weźmie się w końcu za remont wiat? Czy powstaną jakieś nowe w miejsce tych zdewastowanych? Gdzie jest najwięcej do zrobienia? Czy nie powinniśmy poruszyć tego tematu w kontakcie z MPK i UM?

Czekam na wasz odzew :)
Szeryf
Generalnie, to nasze wiaty uważam za brzydkie i nieaktualne (model ten to pasował w latach 90-tych). Dużo ładniejsze ma np. Wrocław ;)
Szeryf
Cobra
No ale powinno się coś z tym zrobić, a nie tylko gadać! :(Przecież UM mógłby zakasać rękawy i to wyremontować albo przynajmniej jakoś doprowadzić do ładu i składu te najgorsze i najbardziej zapuszczone. Wiaty chyba są pod zarządem UM, tak? Ja już nie mówię, żeby od razu ze Świdnicy zrobić Paryż czy Londyn ;), ale wystarczyło by, jakby ktoś od góry kazał to zrobić i koniec. Przecież to świadczy o naszym mieście, o nas, o naszym MPK. To nie szkodzi, że jesteśmy mniejszym miastem jak Wrocław (nawiasem mówiąc, to nie wszystkie wiaty we Wrocławiu są też takie super, ale chociaż są oszklone).
Szeryf
Zrozum, że UM ma to gdzieś. Na tym właśnie polega cały paradoks. Każdy taki remont, to dodatkowe koszty, a przecież wiaty są. Nieważne w jakim stanie, ale są. No i jeszcze przysłowiowa "Pani Hela" musiałaby opuścić swój fotel, żeby to sprawdzić, co jest niewyobrażalne.
Szeryf
Cobra
Ech... :| Masakra... No dobra, kapuję o co chodzi. A to Polska właśnie. :( Ale jakby UM zależało na dobrej prezentacji miasta z okazji np. jakichś odwiedzin ważnych osobistości z Brukseli czy z Warszawy to szybko by się wzięli za robotę. Zwłaszcza, jakby im obiecano jakąś kasę czy dotację za dobrą prezentację.
dawid1666
Była Ewa Kopacz z Angelą Merkel i też nic nie zrobili więc nie tędy droga.
Cobra
No to lipa z tego i już. Nie to nie. A może UM zwyczajnie nie ma na to forsy? Chyba, że sami podwiniemy rękawy i weźmiemy się do roboty :D. Może w nagrodę dostaniemy bonus w postaci bezpłatnych przejazdów? No dobra, żartuję. :D
XaleV
Ogólnie kij już tam w kształt, ale gdyby nadać tym wiatom odpowiedni kolor, np jakis fajny brąz, już by było lepiej: patrz Wałbrzych po odmalowaniu wiat "lata 90" na srebrny ;)
Cobra
A co myślisz np. o zielonym lub niebieskim? Jakbyśmy odmalowali na srebrny tak jak Wałbrzych, to wszyscy będą nas ciągle kojarzyć i mylić z tym zakichanym Wałbrzychem:P Musimy być, sobą, a nie małpować ;)

Nawiasem mówiąc, to tak się też zastanawiałem, czy nie moglibyśmy zainstalować takich elektronicznych wyświetlaczy z rozkładami, jak ma Wrocław, chociaż w kilku głównych punktach np. na pl. św. Małgorzaty? Było by naprawdę fajnie! ;)
XaleV
Moim zdaniem niebieski i zielony to ta sama siara z lat 90-tych co obecna czerwień. Brązowy (zależnie od odcienia) wygląda nowocześnie. Jak będzie mi się chciało to na Photoshopie przerobie jakiś przystanek i pokaże Ci o co mi biega ;)
Jeder
O, brązowy byłby dobry
Cobra

Cytat

XaleV napisał(a):
Moim zdaniem niebieski i zielony to ta sama siara z lat 90-tych co obecna czerwień. Brązowy (zależnie od odcienia) wygląda nowocześnie. Jak będzie mi się chciało to na Photoshopie przerobie jakiś przystanek i pokaże Ci o co mi biega ;)

Chętnie bym zobaczył. ;)
Ok, zgoda, niech Wam będzie ten brązowy, ale nie za ciemny, bo będzie wyglądało jak czekolada i wszyscy pomyślą, że mamy czekoladowe wiaty ;) A jeszcze spytam, co byście powiedzieli na dwukolorowe - czarno-białe? Np. coś w rodzaju szachownicy? Nawet herb Świdnicy jest czarno-biały, więc byłby jakiś motyw naszego miasta. ;)

Wydaje mi się, że czarno-biały kolor byłby też bardzo nowoczesny i nawiązujący do naszego herbu. Lepszy będzie czarno-biały niż żółty, bo jakoś sam żółty wcale mi nie przypada do gustu :(
Lisek
Gdyby były czarno-białe to (tak jak napisałeś) kolory nawiązywała by do herbu Świdnicy. Dobry pomysł Cobra;)
lisek Grin
Cobra
No właśnie, lisek ;) Też tak myślę, jak sobie wyobraziłem nasze wiaty w klasycznych kolorach czarno-białych, to by było super. Jakbym też przerobił na Photoshopie jakiś przystanek w barwach naszego czarno-białego herbu, to byście zobaczyli ;) Komuś jeszcze się podoba? A do tego jeszcze elektroniczne wyświetlacze w głównych punktach miasta - np. pl. Grunwaldzki, pl. św. Małgorzaty - no i mielibyśmy przyzwoite miasto, jak się patrzy.
XaleV
Czerwień i żółć to przeważające barwy flagi miejskiej, stąd takie malowanie autobusów i wiat.
Cobra
Ale za to czerń i biel to kolory pól herbowych naszego herbu ;) Koledze Liskowi się podobało, chwalił nawet ten pomysł, mnie też. Na marginesie powiem Wam też (a raczej napiszę ;)), że czerwień i żółć to dwa kolory flagi miejskiej Wrocławia, który też ma autobusy żółto-czerwone (troszkę w innym stylu), ale za to wiaty nie są malowane w takie kolory. Szeryf też uważa je za brzydkie i nieaktualne. A do czego nawiązywałby brązowy? ;)
XaleV
Brązowy moim zdaniem po prostu jest stonowanym kolorem pasującym do miast o takiej architekturze jak Świdnica. Wałbrzych się unowocześnia i tam srebrne są okej ;)
Cobra
Cześć chłopaki. Czyli rozumiem, że brązowy byłby nawiązaniem do architektury - może i masz rację... A czarno-biały do herbu, tak jak obgadywaliśmy to z Liskiem.... Spora konkurencja ;) A gdyby tak jeszcze przymierzyć do naszych wiat ten srebrny? Wiem, że może powiecie, że małpuję od Wałbrzycha, bo przecież sam pisałem, że powinniśmy się odróżniać. Koniec końców to ja już wolę ten brązowy niż srebrny ;)
Szeryf
Dajcie spokój z tym brązowym. Ten kolor absolutnie do niczego nie pasuje. Moim zdaniem czerwony jest ok. Srebrny, lub żółty też mógłby być. Kolega Cobra nie doczytał dokładnie mojego posta. Nie kolor mi się nie podoba, a model wiaty.
Szeryf
XaleV
Każdy się wypowiedział co by tu widział, a jak będzie to i tak dobrze wiemy :D A brązowy metallic byłby igła i tak by mi się podobało i ... :]
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.
Czas generowania: 0.12 sekund
1,995,970 unikalnych wizyt