Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
2
11 miesiąc temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
2
11 miesiąc temu
#63 bez reklamy.
2
11 miesiąc temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
2
1 rok temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
1 rok temu
Dziś już działała.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Zapomniane okolice w mieście.

Ostatnia aktualizacja 4 rok temu
Cobra
Zakładam ten temat, żeby zwrócić uwagę na słabo skomunikowane, lub w ogóle nieskomunikowane okolice w naszym mieście. W najnowszym wydaniu "Wiadomości Świdnickich" wyczytałem, że jedna z czytelniczek skarży się, że władze miasta chyba całkiem zapomniały o ul. Częstochowskiej. Do przystanku ma ponad pół kilometra, jak nie dalej - relacjonuje. Jej zdaniem przydałby się nawet jakiś przystanek "na żądanie" na ul. Częstochowskiej. Ponadto, w jednym z tematów kolega XaleV zauważył, że zapomniane są też okolice zalewu, nad którym przecież można spędzać czas w wakacje czy weekendy. Takich miejsc jest z pewnością więcej, np. kolega Lisek sugerował też, że linia nr 2 (Pl. Grunwaldzki - Komorów) powinna jeździć trochę częściej niż dotychczas. Może powinno być więcej połączeń do szpitala? Warto zastanowić się, co można zmienić, gdzie potrzebne są te zmiany i w jaki sposób powinny być one przeprowadzone, jakie linie powinny mieć nowe połączenia? A może przydałyby się nowe przystanki w tych "zapomnianych" okolicach? Które miejsca jeszcze wymagają lepszej komunikacji?

Czekam na Wasze propozycje i opinie ;)
Jeder
Według mnie Częstochowska to takie zadupie, że nie warto tam robić przystanku plus gdzie tam zawróci autobus? Co do zalewu to 51 mogłaby tam zjeżdżać przed dobiciem na pętle na Słowiańskiej
Cobra
Hm, może i tak, ale tam też mieszkają ludzie. Ta czytelniczka skarżyła się, że chociaż administracyjnie należy do miasta, to ma gorzej niż na wsi. Może więc chociaż przystanek "na żądanie"? Co do zalewu to też przydało by się jakieś połączenie, np. nowa linia 51, tak jak piszesz. Kolega Lisek sugerował też, że linia nr 2 (Pl. Grunwaldzki - Komorów) powinna jeździć trochę częściej niż dotychczas, więc to też dotyczyło by tego tematu słabo skomunikowanych okolic.
Lisek
Jakby nowa 51 jeździła nad zalew to pewnie by się to połączenie przydało. A co do ulicy Częstochowskiej to chociaż (jak piszesz) powinien tam (lub w bliskich okolicach) powstać przystanek "Na żądanie".
lisek Grin
Cobra
Zgadzam się z Tobą, Lisek ;) Widzę, że mamy to samo zdanie. Powinien powstać chociaż przystanek "na żądanie", a nie mieszkańcy ul. Częstochowskiej są odcięci od świata i muszą iść ponad kilometr. Wprawdzie kolega Jeder jest innego zdania, no ale tam też mieszkają ludzie w granicach miasta. Można by było wykombinować lokalizację tego przystanku nawet gdzieś w pobliskich okolicach. Jasne, że przydało by się lepsze połączenie nad zalew. A czy nie uważacie, że przydało by się chociaż jeszcze jedno połączenie na Pogotowie i do szpitala?
dawid1666
Jeżeli chodzi o dojazd do szpitala to ja byłbym za tym by przystanek Korczaka przenieśli pod Latawiec.
Cobra
Jeśli jest jakaś nadzieja, że coś uda się polepszyć, jeżeli chodzi o dojazd do szpitala i pogotowia - to świetnie, że Szeryf się postara ;) Ja też jestem za i uważam, że zmiany by się przydały. Z ul. Częstochowską widzę, że będzie gorzej, ale można chociaż cokolwiek spróbować negocjować. A inne okolice? Nowe 51 ws. zalewu nic nie pomoże.
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.
Czas generowania: 0.15 sekund
2,933,154 unikalnych wizyt