Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Szeryf
Szeryf
5 miesiąc temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
Szeryf
Szeryf
5 miesiąc temu
#63 bez reklamy.
Szeryf
Szeryf
5 miesiąc temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
Szeryf
Szeryf
7 miesiąc temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
7 miesiąc temu
Dziś już działała.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Neoplan K4010td

Ostatnia aktualizacja 4 rok temu
Szeryf
Jest szansa, że jeden z odstawionych Neoplanów K4010td wróci do ruchu (jestem w trakcie omawiania tego z naszym przewoźnikiem). Wszystko to za sprawą kolizji wozu #39, w którego MPK niechętnie chce już wkładać kolejne pieniądze.
Szeryf
dawid1666
Dzisiaj #07 jeździł na 7 :)
Szeryf
O proszę ;) Ciekawe, czy jutro też będzie śmigał.
Szeryf
Cobra
O, myślę, że było by fajnie, gdyby Neoplan wrócił do ruchu. To zrozumiałe, że MPK niechętnie wkładało by kolejne pieniądze w uszkodzony #39. Jak się nie opłaca, to przecież jest to bez sensu, tym bardziej, że Neoplan jest przecież sprawny. A tak na marginesie pozwolę sobie spytać naszego Szeryfa - czy nasz Szeryf przypadkiem nie jest jakąś osobą decyzyjną albo pracuje na szczeblu administracyjnym w naszym MPK? ;) Proszę wybaczyć ciekawość, ale zawsze chciałem o to zapytać ;)
XaleV
Nie, nie jest ;)
Szeryf
Pracownikiem nie jestem, ale być może już niedługo będę ;) Osobą decyzyjną w pewnym sensie jestem już od dawna. Wiele moich pomysłów weszło już w życie, jak np. czarny pas świateł w Solarisach, czy obecne wskrzeszenie #07 zamiast #39 (pomysł sprzed dwóch tygodni). Cały czas współpracuję z Zarządem naszego MPK i wspólnie myślimy nad przyszłością naszej komunikacji.
Szeryf
Cobra
O proszę, a ja zawsze myślałem, że nasz Szeryf jest po prostu kierowcą w naszym MPK. Albo dyspozytorem ;)

No ale w sumie to chociaż w kilku procentach, tak troszeczkę każdy z nas jest tutaj osobą decyzyjną i pomysłodawcą, który wspólnie z pozostałymi kombinuje nad przyszłością i ulepszeniem naszej komunikacji. UM powinien częściej zaglądać na nasz serwis, a wszyscy by na tym skorzystali ;)
Szeryf
Kolega Cobra pytał mnie o powiązania z MPK, tak więc ja również mam pytanie, które od dłuższego czasu mnie nurtuje.
Czy przypadkiem nie pracujesz w naszym UM, lub jesteś w bliskim kontakcie z zarządem przewoźnika ?
Pytanie motywuję tym, że pojawiłeś się nagle po zmianach, wypytujesz o najróżniejsze pomysły, a nawet nie do końca znasz nasz tabor. Trochę to podejrzane :P
Szeryf
Cobra
Ależ skąd! :D Spoko, nie jestem jakimś szpiegiem :D Wcale nie pracuję w naszym UM, ani nie jestem w żadnym bliskim kontakcie z zarządem naszego przewoźnika. Wypytuję i proponuję najróżniejsze pomysły, bo po prostu chciałbym coś zmienić na lepsze i udoskonalić w KM swojego miasta, a naszego taboru na pamięć nie znam do końca, bo - tak jak kiedyś już napisałem w temacie o kontrolerach - kilka miesięcy temu przeprowadziłem się z rodziną do Świdnicy z innego miasta (jeśli już rozmawiamy szczerze - to z Wrocławia). Jeszcze nawet nie znam zbyt dokładnie Świdnicy, chociaż już trochę tych okolic poznałem ;). Taki serwis jak nasz jest świetnym miejscem na różne propozycje i innowacyjne pomysły, dlatego też, gdy tylko go "odkryłem", postanowiłem przyłączyć się do Was, wyjść z jakimiś propozycjami zmian, inspirowanymi niekiedy wrocławskim MPK (np. pisałem o liniach pospiesznych czy elektronicznych wyświetlaczach w głównych punktach miasta). Muszę przyznać, że takiej strony jak ta nie miało nawet MPK wrocławskie ;) Jestem po prostu sympatykiem naszego MPK ;) Jak i Wy zresztą ;)

Oj, coś nasz Szeryf bardzo podejrzliwy ostatnimi czasy ;)
Cobra
Słuchajcie, nie wiem czy czytaliście na stronie naszego MPK, że miejski przewoźnik ogłasza na sprzedaż kilka autobusów, w tym dwa Neoplany K4010 i trzy MAN-y NL! Czy coś wiecie, dlaczego MPK sprzedaje te autobusy (wszystkie są w dobrym stanie)? I co teraz MPK ma zamiar dokupić? Czy będą jakieś nowe autobusy na miejsce tych sprzedanych? Może pojawią się Solarisy - kiedyś o tym pisaliśmy, że z nimi nie ma problemów jeśli chodzi np. o części zamienne i mniej spalają. Poza tym, Solarisy Urbino jeżdżą nie tylko u nas, ale także w Legnicy czy we Wrocławiu, a nawet w Warszawie czy Gdańsku - zobaczcie artykuł tutaj: http://biznes.interia.pl/wiadomosci/n...81638,4199 , więc nie mamy powodu do wstydu. Są, jak widać, bardzo popularne. Chociaż niektórzy narzekają, że są niewygodne - ale ja nie narzekam :)
Szeryf
Neoplany sprzedają, bo nie opłaca się do nich specjalnie zamawiać formy na szybę przednią (oba mają pękniętą, a takowych już się nie produkuje), a w NL202 kończy się "rocznik". Szkoda mi tylko #25, bo z powodzeniem mógłby on zastąpić #07, który znowu wrócił na szkoły. W taki sposób #07 wróciłby na stałe na miasto zamiast #39, którego powinno się sprzedać w pierwszej kolejności. Ja bym tak zrobił, ale to tylko moje prywatne fanaberie ;) A co do nowości, to nie będzie nic, bo obecnie jest nadwyżka.
Szeryf
Szeryf
Zastanawia mnie jeszcze brak oferty na wycofane Volvo. Czyżby jakaś zmiana planów ?
Szeryf
Jeder
Ciekawe czy wróci, czy na złom czy gdzie, bo ciekawi mnie ten temat
Misiek
No nie tylko twoje zdanie Szeryfie mogliby tak zrobić zamianę na kursach szkolnych obsadzić tam #25, a #07 puścić na regularne linie . Troche mi szkoda #25 jeszcze wóz się trzyma kupy .
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.
Czas generowania: 0.29 sekund
1,996,240 unikalnych wizyt