Nawigacja

Shoutbox

Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Szeryf
Szeryf
9 miesiąc temu
Na autobus #72 spadło drzewo w miejscowości Kątki.
Szeryf
Szeryf
9 miesiąc temu
#63 bez reklamy.
Szeryf
Szeryf
9 miesiąc temu
#47 i #48 w nowej reklamie.
Szeryf
Szeryf
11 miesiąc temu
#09, #12, #14 i #64 bez reklamy.
Lisek
Lisek
11 miesiąc temu
Dziś już działała.

Witam wszystkich w prywatnym serwisie świdnickiej komunikacji miejskiej !

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek stare zdjęcia świdnickich autobusów i chciałbyś się nimi podzielić, KLIKNIJ TUTAJ.

Likwidacja / nowe linie miejskie - pomysły

Ostatnia aktualizacja 4 rok temu
Szeryf
Całkiem niedawno, obiło mi się o uszy, że od września - tutaj uwaga - zlikwidowana ma być linia nr 8... I co Wy na to ? UM znowu zabłysnął :D
Szeryf
Misiek
JA słyszałem że chyba na poczet likwidowanej 8 od września ma powstać linia nr.5 ale co dokłądnie to nie wiem.
dawid1666
Ogólnie zmiany szykują się takie:
Rzeczywiście linia 8 zostanie zlikwidowana za to linia 12 będzie zahaczała ul. Strzelińską i zostanie wydłużona do Zawiszowa do tego powstaną dwie zupełnie nowe linie. Linia 1 będzie kursowała od E.Plater przez osiedle, Sikorskiego, centrum, Zarzecze, Towarową do Strzelińskiej. Druga linia to 51 która ma odciążyć linie 50/52 i będzie miał pętle końcową na Słowiańskiej (trasy nie znam). Kluczową zmianą jest też to, że linia 6 w piątki i soboty będzie kursowała, aż do 1 w nocy.
bubupol
Wszyscy wiemy, jak skończyła zeszłoroczna "dziewiątka" i wcześniejsza "jedynka.
Szeryf
Dosłownie czytasz w moich myślach.
Rewolucja z prawdziwego zdarzenia to dopiero nastąpi, ale o tym to kiedy indziej ;)
Szeryf
Cobra
No tak, będą zmiany, o których pisały nawet najnowsze "Wiadomości Świdnickie". Nie czytaliście? ;) Zgodnie z artykułem, mają powstać dwie zupełnie nowe linie: 1 i 51. Ta pierwsza ma kursować od przystanku początkowego na ul. E. Plater, przejazd przez ul. gen. Sikorskiego do Centrum i os. Zarzecze. Linia będzie obsługiwała ul. Towarową kończąc swój bieg na ul. Strzelińskiej. Z kolei ta druga, tj. 51 ma odciążać istniejące już "moje" linie 50/52. 51 ma jeździć do ul. Słowiańskiej, co poprawi dojazd do I Liceum Ogólnokształcącego, świdnickiego OSiR oraz do dwóch cmentarzy. Wspólna częstotliwość kursowania linii 50/52 z tą nową linią 51 będzie wynosić 20 minut w dni robocze. Rzeczywiście, linia 8 będzie zlikwidowana. Numer 8 ma zastąpić linia nr 1, która będzie kursować na trasie ul. Strzelińska - os. Młodych, a także linia 12, która ma jeździć po trasie ul. Strzelińskiej i os. Zawiszów. Przebieg linii 12 z Wieruszowa do Świdnicy zostanie skierowany z zajazdem do ul. Strzelińskiej i wydłużony do ul. H. Pobożnego na osiedle Zawiszów. Do tej pory wszystkie autobusy kursowały najpóźniej do godz. 23:00, a od września 2015 w piątki i w soboty aż do godz. 1:00 w nocy zostanie wydłużony czas kursowania 6. Jeszcze jedno: ulegną zmianie przystanki początkowe i końcowe dla "moich" linii 50 i 52. 50-tka będzie rozpoczynać kurs z ul. Wokulskiego (a tam obecnie kończy trasę), co ma ułatwić życie mieszkańcom os. Kolonia i pracownikom zakładów przemysłowych. Natomiast 52 będzie rozpoczynać kursy już z ul. Kopernika (obecnie tam kończy swoją trasę). Rzeczniczka świdnickiego magistratu zapewnia także, że kursowania autobusów będą częstsze :) Wspólna częstotliwość kursowania linii 1 i 6 na odcinku Kopernika - pl. Grunwaldzki ma być średnio co 10 minut w dni robocze w godz. od 7:00 do 16:00, oraz co 15 minut w godz. od 16:00 do 19:00 oraz w soboty.

To tyle najświeższych wiadomości ode mnie prosto z gazety, więc jest gwarancja, że są rzetelne. ;)
Lisek
Normalne zamieszanie z tymi liniami, wogłóle nie wiem czemu wcześniej uruchamiali linie tylko A jakieś dwa miesiące. Oby te linie przyniosły jakiś sens.
lisek Grin
Cobra
Pożyjemy, pojeździmy, zobaczymy. ;) Może nie będzie tak źle.
Lisek
Oby tak było jak piszesz:)
lisek Grin
Cobra
Spoko, nie zamartwiaj się na zapas ;)
Tylko jeszcze tak sobie wymyśliłem, że powinna być jakaś linia regularnie dowożąca pasażerów na przystanek na ul. Spacerowej. Dobrze by było, gdyby linia ta biegła też przez pl. św. Małgorzaty, bo przecież to jeden z głównych punktów w mieście. No i autobusy na tej linii powinny jeździć w obie strony dość regularnie - np. chociaż co 15-20 min., aż do ostatniego autobusu przywożącego ludzi z Wrocławia do Świdnicy, tj. do 22:40 (przewoźnik PWHD). Czy był taki pomysł?
Szeryf
Moim zdaniem puszczanie autobusu na ul. Spacerową mija się z celem. Podróżujący z Wrocławia mogą się przesiąść na pl. Św. Małgorzaty, a osoby wracające z Wałbrzycha przesiądą się na ul. Zamenhofa. Jeżeli chodzi o KD, to przesiadka na pl. Grunwaldzkim. Jedyne, co mogło by się zmienić, to można by utworzyć naprzemienny kurs linii nr 6 w okolicach godziny 23 i temat załatwiony.
Szeryf
XaleV
Z tego co tu można wyczytać okolice zalewu nadal pozostają zapomnianymi. Jedyne co na przestrzeni lat to dawne linie 70/72, które były liniami szkolnymi ogólnodostępnymi.
Jeder
Ta jedynka to będzie wyświetlać to samo co ósemka?
Cobra
Witam jeszcze raz w tym temacie. A jakim autobusem po 23:40 można dostać się ze Spacerowej na Pl. Św. Małgorzaty? Ostatni raz przewoźnik PWHD wyjeżdża z Wrocłąwia o 22:40 czyli mniej więcej o 23:40 jest u nas. Czy 4=> Pl. Św. Małgorzaty? Widziałem, że 4 ma ostatni kurs z Muzealnej o 22:21, więc którym? No i czy linia nr 6 jeździłaby też w soboty i niedziele? Gdzie konkretnie mogłaby się zatrzymywać?
Jeder
Co do likwidacji ósemki to zrobiło mi się przykro, bo jeździłem ta linia codziennie do szkoły, a szóstkę omijalem bo jechala zawsze przez Zawiszów
dawid1666
I właśnie dlatego ma powstać nowa jedynka po to by ominąć Zawiszów ;)
Jeder
Ale czy będzie jechać przez Pl. Św. Małgorzaty?

I to zmieniające się co chwile IP xDDD
Lisek
No to teraz wszystko rozumiem.:)
lisek Grin
XaleV

Cytat

Cobra napisał(a):
Witam jeszcze raz w tym temacie. A jakim autobusem po 23:40 można dostać się ze Spacerowej na Pl. Św. Małgorzaty? Ostatni raz przewoźnik PWHD wyjeżdża z Wrocłąwia o 22:40 czyli mniej więcej o 23:40 jest u nas. Czy 4=> Pl. Św. Małgorzaty? Widziałem, że 4 ma ostatni kurs z Muzealnej o 22:21, więc którym? No i czy linia nr 6 jeździłaby też w soboty i niedziele? Gdzie konkretnie mogłaby się zatrzymywać?

PWHD zatrzymuje się przecież na Małgorzaty przed dotarciem na spacerową. Z resztą - to jest tak blisko, że na nogach przejdziesz w góra 10 minut.
Cobra

Cytat

XaleV napisał(a):

Cytat

Cobra napisał(a):

PWHD zatrzymuje się przecież na Małgorzaty przed dotarciem na spacerową. Z resztą - to jest tak blisko, że na nogach przejdziesz w góra 10 minut.

To prawda, wiem o tym, ale gdyby np. 4 jeździła częściej to pewnie można by było na tym skorzystać.
You can view all discussion threads in this forum.
You cannot start a new discussion thread in this forum.
You cannot reply in this discussion thread.
You cannot start on a poll in this forum.
You cannot upload attachments in this forum.
You cannot download attachments in this forum.
Czas generowania: 0.17 sekund
2,549,199 unikalnych wizyt